iATKOS ML3U ALC892 Ses Problemi (Asus Sabertooth X79)

maydemir

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Arranger,Singer,Jingle&Music Producer,Voiceover
Merhabalar. Asus Sabertooth X79 Anakart olan cihazıma iATKOS ML3U başarı ile kurdum tüm donanımları başarılı şekilde tanıdı hatta ses kartını bile.

Ancak tümleşik RealTek ALC892 ses kartını görmesine rağmen hiçbir çıkıştan ses alamıyorum. Tüm çıkışları denememe rağmen ses alamıyorum Youtube'da video oynatıyorum 5-10 saniye oynuyor ses gelmiyor ve sonra görüntü de duruyor. iTunes'da hiç çalmıyor. Multibeast ile düzeltebilir miyim? Eğer düzeltebilirsem hangi sürümünü indirmem ve ne yapmam gerekli.

Bu cihazı stüdyomda kullanıyorum ve benim için çok önemli harici ses kartlarımın hepsi (tc electronic impact twin ve Creative Digital Music SX) otomatik tanıyor ve driverları üretici firma sitesinde mevcut. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda imajı indiriyorum kurulumuna geçmeyi planlıyorum. Ancak bayram dolayısı ile TTNET yurtdışı çıkışları felç durumda multibeast indirmek için tonymacx86'ya girdiğimde 1kb daha beter bir download hızı var ne yazık. Belki lokal bir sorun da olabilir ama ML3U için bir türlü indiremedim. Mavericks WWDC'den gördüğüm kadarı ile açıkçası milat denilecek yenilikler getirmiyor ancak MultipleDisplay, FingerTabs ve Tags özellkleri bile bence geçiş için göz dolduruyor. Sen forumda herkesi teşvik ediyorsun ama bak demedi deme çok kafanı ağrıtırız kurulum sorunları ile :)

Hocam ALC892 aynı sorunu maverics'te de yaşadım ne yazık. Ayrıca kurulum başarılı şekilde bitti her şeyi harfiyen yaptım ancak USB çıkarıp boot ettiğimde boot ekranı geliyor cihaz açılıyor ama masaüstüne gelmeden kararıyor ancak cihaz çalışmaya devam ediyor. Bu arada bu ALC892 ne lanet bir ses kartıymış ki çoğu forumda soruna çözüm bulamadım onlarca kext onlarca pkg denedim ne yazık düzelmedi. Voodoo deniyorum ancak o da başarısız oluyor. FakeSMC.Kext ve NullCPUPowerManagement. kext bunları da başarı ile kurdum sonrasında restart edip USB olmadan açıyorum yukarıdaki problem devam ediyor. Kurulumda clover seçtim masaüstü geldikten sonrada clover kurdum onda da bir sıkıntı yok. Ekran kartında olabileceğini düşünmüyorum çünkü ekran kartını ilk açılışta gördü farklı çözünürlüklerde çalışıyor USB bootta. Recep usta nedir bunun alametifarikası ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı