İBB'nin zamları

Re Malaka

Decipat
Makaleler
17
Yer
Rome
Ben normalde Kosova'da doğup büyüdüm. 4 yıldır İstanbul'da yaşıyorum. İlk kez belediye seçimlerinde oy kullanarak vizyonlu gördüğüm kişiye oy verdim. Fakat şu an hiç memnun değilim. Sizce hata mı ettik?

1-) Vakıflara giden paralar halka akacak dendi, ortada akan bir şey yok.
2-) Ulaşıma zam olmayacak dendi. Tam ulaşım olmuş +4 lira. Benzine zam geliyor diyeni anlamıyorum. Bu adam vaat verirken mevcut durumu biliyordu. Bunu bile bile mi yalan söylendi?

Kendimi dolandırılmış gibi hissediyorum. Muhtemelen 2023 seçimlerinde oy kullanmayacağım.
Aday Kılıçdaroğlu olursa bir düşünürüm ama, aksi halde oy vermeye değecek bir tane adam yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üretim yapmayan devlet, yurt dışından satın almış olduğu her cins malı döviz cinsinden satın alır. Aradaki TL/diğer paraların arasında fark açıldıkça, vergiler eş zamanlı artar, ulaşım maaliyetleri eş zamanlı artar, mutfak masrafları eş zamanlı artar.

Bugün $=1 TL €=1 TL olsaydı halimiz nasıl olurduyu konuşmak lazım.

Kısacası: Dışardan gelen araç alımı, dışarıdan gelen petrol fiyatları TL cinsinden olmadığından dolayı zam yapmaları doğaldır, her belediye de yapıyor. Fakat olayın en başına gelmek lazım. TL/diğer para birimleri arasında farka.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı