Yeni Sigara Zamları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Yeni bir zam dalgası ile karşı karşıyayız. Ben mesela Kent Switch kullanıyorum. 13 TL'den 16 TL'ye zam yapılmış :) Gülüyorum ama gülüyor olmam küfür ediyorum anlamına geliyor. Alkol ve sigara alımını toplu olarak durdursak zaten ekonomi yönünden batmış olan ülkemiz direkt yok olur. Bir de televizyonda legal olmayan tütün kullanmayın gibi reklamlar yapıyorlar ya acayip gülüyorum. Legal alın, bizden alın, sağlıklı yaşayın(!) Sizler bu zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz, merak ediyorum. Mesela neden hedef zamlar alkol ve sigaraya yapılıyor? Zaten milletin kafası yerinde değil, genel olarak depresyondayız. İki bir kafa dağıtacak millet, onu da elinden alıyorlar. Bütün keyif ve zevklerimize taş koyar oldular. RTÜK, Netflix ilişkisine değinmiyorum bile. Ama artık çıldırmamak elde değil.

Not: İçmeyin veya zıkkım için gibi yorumlar yapmayın. Sonuçta ülke alkol ve sigara kullananlar sayesinde dönüyor :) Biz de biliyoruz herhalde sağlığa zararlıdır, bilmem nedir.
Kaynak? Kesin mi?

Yeni elektrik ve doğal gaz zamlarını da ekleseydin keşke.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana komik gelen dün RTÜK sansürünü iyi karşılayanların sigara zammına ağlamasıdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Tüketecekseniz de tütüne filan kayın. Sigaradan aldıkları vergi azalsın.

Son düzenleme:
Sigara içen her türlü kendini zehirliyor. İçmeyen bir kişi de sokakta yürürken bunların pis kokusunu içine çekmek istemez doğal olarak.

Kendi kendini zehirlesinler kısacası.
Biz zaten kendimizi zehirliyoruz da, sanki tek zehirlenme sebebimiz sigaraymış gibi davranmayın. Arabaların egzozundan çıkan dumanlar, yediğimiz gıdalardaki zararlı katkılar, fabrika atıkları, çevreye çar çöp atılması vs. Dolu faktör var zehirlenmek için. Onlara da ses çıkarın. Sigara içenlerin de, içmeyenlerin suratına suratına duman üflemesi hoş değil tabii. İçmeyenlere saygılı olmak önemli.
Yeni elektrik ve doğal gaz zamlarını da ekleseydin keşke.
Neyi ekleyeceğimizi şaşırdık. Çığrından çıkmaya başladı artık bu durumlar.

Bence yanlış bir düşünce. Yani Hollanda'da falan olsak tamam ama devletin bu zammı yapma amacı "bu tip sağlıksız ürünler pahalı olsun ki caydırıcılığı olsun" gibi bir şey değil. Ekmeğe bile zam geliyor.
Çatalca'da oturuyorum. Burası adeta pilot il. :D Ekmeği 1.75 TL'ye alıyoruz. Çok saçma. Ya zam yapmayı kesmeliler yada zam yapmayı kesmeliler. İki seçenekleri var. Yoksa yakında altını elmas, ekmeği altın fiyatına alacağız. :D

Bana komik gelen dün RTÜK sansürünü iyi karşılayanların sigara zammına ağlamasıdır.
Tüketecekseniz de tütüne filan kayın. Sigaradan aldıkları vergi azalsın.
Akıl var mantık var. RTÜK sansürlerini iyi karşılayan kim olabilir? Ben o olaya da ağır küfür edenlerdenim. Saçma sapan Türk dizilerinde her gün akrabaları birbirlerine peşkeş çekmeler, hep bir aldatma olayları normal fakat Netflix, BLUTV dizileri absürd. Para vererek hizmetini aldığımız şeylere kimsenin karışmaya hakkı yok. Rahatsız olan üye olmasın ve izlemesin. Yobaz kafalar sinirlerimi çok hoplatıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı