Yeni Sigara Zamları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Ben sigara içmedim , içmem. İçenler için bırakmalarını tavsiye ederim. Nikotin bantları diye bir şey var. İlk günlerde onları kullanıp bu süreci kolaylaştırabilirsiniz bence.

Alkol vergilerinden sonra millet kimyager oldu evde damacana usulü bira yapanlar mı dersin, rakı mı dersin ( alkol kullanmıyorum ) bu fahiş tütün zamlarından sonra halkımızın kaçak sigaraya veya yerli tütüne döneceğini düşünüyorum, keza aylar önce 13.50 ye parliament alan ben 15 16 liralara kent içmem şuan yerli tütüne döndüm 5 aydır, becerebilirsem komple atmak istiyorum hayatımdan tekel sigara artık burjuva kesime hitap ediyor malesef şaka değil..

Son düzenleme:
Hayatımda sigara içmedim. Cengiz, Limak ve Kalyon gibi bende 1 milyon kat daha zengin insanlardan vergi toplamayı bırakıp, ÖTV ve KDV gibi vergilerle bir arka tarafıma ortak olmadığı kalan bu hükümet hâlâ seçiliyorsa az bilene. Müstahak hepimize. Yap başkanım. Geçir zammı. Ohhh valla. Elektriğe %60 daha istiyorum!

Biz zaten kendimizi zehirliyoruz da, sanki tek zehirlenme sebebimiz sigaraymış gibi davranmayın. Arabaların egzozundan çıkan dumanlar, yediğimiz gıdalardaki zararlı katkılar, fabrika atıkları, çevreye çar çöp atılması vs. Dolu faktör var zehirlenmek için. Onlara da ses çıkarın. Sigara içenlerin de, içmeyenlerin suratına suratına duman üflemesi hoş değil tabii. İçmeyenlere saygılı olmak önemli.

Neyi ekleyeceğimizi şaşırdık. Çığrından çıkmaya başladı artık bu durumlar.
Kaşıkla verilen kepçeyle geri alınır. Asgari ücrete %26 zam yapıldı. Elektriğe, doğal gaza ,internete gelen zamların haddi hesabı yok.

İyi oluyor, insan parasıyla kendini neden zehirler ki? Hadi onu geçtim sadece kendini de zehirlemiyor içmeyene de rahatsızlık veriyor, doğayı kirletiyor vs.
Şey ya iyi tarafından bakın birde sigara kullanımı azalıyor 😋.
Bırakırlar mı, onlar bağımlı tütüne başlarlar.
Şey ya iyi tarafından bakın birde sigara kullanımı azalıyor 😋.
Sen hiç eroin içen birisinin parası bittikten sonra eroini bıraktığını gördün mü? Hayır, bırakmazlar. İnsan öldürüp yine de o parayı bulurlar.
Kaşıkla verilen kepçeyle geri alınır. Asgari ücrete %26 zam yapıldı. Elektriğe, doğal gaza ,internete gelen zamların haddi hesabı yok.
Şuan ne kadar asgari maaş?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı