İBB'nin zamları

Öncelikle, daha bu başlangıç, herkes ucuzluk beklerken daha fazla zamlar yapılacak, A’dan Z’ye her şeye yapılacak, çünkü artık alışmışlar, halk öder halk yapar, bunları, belediye başkanlarına yüklemeniz çok saçma, doğru düzgün bir şey bile yapamıyorlar, önlerini kesiyorlar, geçen deprem olduğunda da reisiniz;
“Halkımıza destek olup yardımları yapacağız” demişti, sonraki gün ve haftalarda çoğu şeye zam yapılmıştı, acısı çıkarılmıştı yani, zaten her ay sabit bir şekilde doğalgaza zam geliyor oda ayrı tabii her şey zamlanacak, kimse düzelmesini beklemesin gidişat kötü.

Üretim yapmayan devlet, yurt dışından satın almış olduğu her cins malı döviz cinsinden satın alır. Aradaki TL/diğer paraların arasında fark açıldıkça, vergiler eş zamanlı artar, ulaşım maaliyetleri eş zamanlı artar, mutfak masrafları eş zamanlı artar.

Bugün $=1 TL €=1 TL olsaydı halimiz nasıl olurduyu konuşmak lazım.

Kısacası: Dışarıdan gelen araç alımı, dışarıdan gelen petrol fiyatları TL cinsinden olmadığından dolayı zam yapmaları doğaldır, her belediye de yapıyor. Fakat olayın en başına gelmek lazım. TL/diğer para birimleri arasında farka.

Konu İstanbul olunca sevicilere laf anlatılmıyor ne yazık ki.

İmamoğlu ne zaman göreve geldi? 27 Haziran 2019. Göreve geldiğinde dolar ne kadardı: 5,77₺. Dolar şu an ne kadar 8.45₺. 5,77 ile verilen vaat ile bu durumdaki vaat birbirini tutar mı? İndirim yapacağını söyledi yaptı. Öğrenci kartlarının fiyatını da yarıya düşürdü. Daha sonra her şeye gelen zam ile birlikte o da zarar etmemek için zammı yaptı. En azından cebimizden çıkan para Ensarlara, cemaatlere gitmiyor artık. Eleştirirken birazcık düşünerek eleştirin. Boş beleş kulaktan dolma eleştiriler yapmayın.

Gelen zamların çoğu devlet kurumlarından geliyor. İmamoğlu her ne kadar Tunç Soyer gibi cacıki çıksa da gelen zamların çoğu onun kontrolünde değil. İstanbul çok faktörlü bir Megaşehir bunu göz önüne alarak eleştiri yapın lütfen.
Tunç Soyer hiçbir şey yapmadı zaten. İzmir'de adını sadece dergilerde duydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmamoğlu ne zaman göreve geldi? 27 Haziran 2019. Göreve geldiğinde dolar ne kadardı: 5,77₺. Dolar şu an ne kadar 8.45₺. 5,77 ile verilen vaat ile bu durumdaki vaat birbirini tutar mı? İndirim yapacağını söyledi yaptı. Öğrenci kartlarının fiyatını da yarıya düşürdü. Daha sonra her şeye gelen zam ile birlikte o da zarar etmemek için zammı yaptı. En azından cebimizden çıkan para Ensarlara, cemaatlere gitmiyor artık. Eleştirirken birazcık düşünerek eleştirin. Boş beleş kulaktan dolma eleştiriler yapmayın.
Sonunda düzgün, anlayışlı ve doğru bir mesaj.

Tunç Soyer hiçbir şey yapmadı zaten. İzmir'de adını sadece dergilerde duydum.
10 yıl İzmir'de yaşadım. Eşeği aday olarak koysalar yine CHP kazanır. Öylesine ilginç bir şehir. Tabii AKP hariç her partinin kazanmasına razıyım o ayrı konu :D

AKP'lileri partizanlık yaptığı gerekçesiyle eleştiriyorsunuz. Neden kendiniz kötü yönetilen bir belediyeyi eleştirmiyorsunuz? 10 yılda 3 ilçeye metro hattı yapması haricinde (metronun yarısını eski CHP başkanı yaptı) hiçbir şey yapmayan bir belediye başkanıdır Tunç Soyer.

10 yıl İzmir'de yaşadım. Eşeği aday olarak koysalar yine CHP kazanır. Öylesine ilginç bir şehir. Tabii AKP hariç her partinin kazanmasına razıyım o ayrı konu :D

AKP'lileri partizanlık yaptığı gerekçesiyle eleştiriyorsunuz. Neden kendiniz kötü yönetilen bir belediyeyi eleştirmiyorsunuz? 10 yılda 3 ilçeye metro hattı yapması haricinde (metronun yarısını eski CHP başkanı yaptı) hiçbir şey yapmayan bir belediye başkanıdır Tunç Soyer.
Ben de zaten ne olursa olsun onlara oy vermem ama Tunç Soyer de çok bir şey yapmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı