Rehber ID Cooling SE-224 XT alınır mı?

Takabilirsiniz. 2-3 derece katkısı olacaktır.

i7 10700 yazdıgından fazlasını tüketen bi islemci ve tam yük altında 75 dereceleri görüyorum suan daha üstüne cıkmıyor (Eski sogutucuda 85-90'lardaydı.) ciddi bi sıcaklık degil ama bunu 60-65'e kadar kadar 2. fan ve iyi bi termal macunla düsürmek istiyorum.

i7 10700 yazdıgından fazlasını tüketen bi islemci ve tam yük altında 75 dereceleri görüyorum suan ve daha üstüne cıkmıyor (Eski sogutucuda 85-90'lardaydı.) ciddi bi sıcaklık degil ama bunu 60-65'e kadar kadar 2. fan ve iyi bi termal macunla düsürmek istiyorum.
2. fan o kadar düşürmez. Taş çatlasa 3 derece düşer. Macunu bilemiyorum.

2. fan o kadar düşürmez. Taş çatlasa 3 derece düşer. Macunu bilemiyorum.

8-10 derecelik bi ısı dususu sagladı bu 2. fan özellikle islemciye yüklenen oyunlarda 60-65 aralıgında sabit olmaya basladı öncesinde 65-75 derece aralıgında seyrediyordu ve 75'i gecmiyodu suan 65 dereceyi nadiren 1-2 derece farkla geciyor, ufak bi sorunum oldu bunu takarken farkettigim kasamda ön fan calısmıyor sanırım arızalı, garantiye gönderdim. Söyledigim degerler tek egzoz fanla oldu kasaya ek olarak 3 tane fan almayı dusunuyorum.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    113,2 KB · Görüntüleme: 140
Hocam hayırlı olsun nereden aldınız, link atabilir misiniz? Ben de almayı düşünüyorum da. 320 bandındaydı en son fiyat aralığı.
ID-COOLING SE-224-XT Black 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ama bu fiyatta iken stok halde kullanacaksan bunu tavsiye edebilirim.

Reeven E12 RGB CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Fiyat farkı çok oldu. Bu da güzel, arada ne kadar fark var bilmiyorum ama yakınlar diye biliyorum. @BerkayZ87

ID-COOLING SE-224-XT Black 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ama bu fiyatta iken stok halde kullanacaksan bunu tavsiye edebilirim.

Reeven E12 RGB CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Fiyat farkı çok oldu. Bu da güzel, arada ne kadar fark var bilmiyorum ama yakınlar diye biliyorum. @BerkayZ87

Normal fiyatına göre 30 TL kadar fazla vermiş olacağım alırsam ama güzel soğutucu deniyor. Üzmez diye düşünüyorum.

Bu da aynı videonun AM4 versiyonu.

@BerkayZ87 hocam aklıma bir şey takıldı da, montaj videolarını izlerken her şeyi anladım fakat fotodaki plaketi sadece Intel işlemciler için mi kullanıyorlar, ben mi yanlış görüyorum?

1628064961376.png

AMD işlemcilerde sanki arkadaki orijinal plaketi tutup 4 tane gri olan şu arkadaşları kullanıp mı vidalıyorlar? Yoksa yine soğutucudan çıkan plaket kullanılıyor mu, bilginiz var mı?

1628065051051.png

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı