İdam Gelsin Diyenler

Vatana ihanet suçları hariç idam'ı desteklemiyorum, tecavüz edenlere müebbet verip kısırlaştıracaksın günde 1 öğün yemek vereceksin fazla değil ömrünün sonuna kadar çürüyecek. İlk önce toplumun eğitilmesi bilinçlendirilmesi lazım.
Kesinlikle önce okullarda cinsel yönde eğitim verecekler. Eş cinselliği normalleştirip onlara ırkçılık yapılmaması gerektiği de öğretilmeli ekstra olarak.

Her zaman verdiğim örneği vereceğim. Masum birisini hapse atarsanız, masumiyeti anlaşılınca hapiste kaldığı süre kadar para alacaktır devlete tazminat açarak. Aldığı parayla bir nebze olsun telafi edebilir kaybettiği zamanı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"O para sizin olsun bana bir günümü verin... Verebilir misin? Veremezsin."
Suçsuz yere 34 yıl hapis yatan bir abimizden alıntı.

Bu konuda şahsi bir fikrim yok, az önceki postta da yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Bir Moderatör, işkence istediğimi sanmış. Cümlemi tam anladığını sanmıyorum. Ben Türk halkından genel olarak böyle düşündüğünü söyledim fakat muhtemelen inancımdan dolayı bir ön yargıya düştü. Normaldir, her türlü saldırıya alışığım. Konu kilitlendiğinden cevapta veremedim, etiket atmadığı için geç kalmışım. :D Ne zaman inancımdan bahsetsem böyle çatık kaşlılar ile karşılaşıyorum. Ama her neyse.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"O para sizin olsun bana bir günümü verin... Verebilir misin? Veremezsin."
Suçsuz yere 34 yıl hapis yatan bir abimizden alıntı.

Bu konuda şahsi bir fikrim yok, az önceki postta da yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Bir Moderatör, işkence istediğimi sanmış. Cümlemi tam anladığını sanmıyorum. Ben Türk halkından genel olarak böyle düşündüğünü söyledim fakat muhtemelen inancımdan dolayı bir ön yargıya düştü. Normaldir, her türlü saldırıya alışığım. Konu kilitlendiğinden cevapta veremedim, etiket atmadığı için geç kalmışım. :D Ne zaman inancımdan bahsetsem böyle çatık kaşlılar ile karşılaşıyorum. Ama her neyse.

Tabii ki veremez! Ama işin şu tarafından bakmak kalıyor. Para kazanmak için çalışmak zorunda kalmayacaksın. Her türlü hakkın yenecek lakin yapabileceğimiz bir şey yok. İdam da öyle bir şey zaten söz konusu bile değil.
@348606 Kendini tam olarak ifade edememişsin. Şeytanın vesvesesine neden ben uymuyorum ? Bu ifade, tecavüzcüyü sanki bir anlık yapılan, istenmeyen şekilde gerçekleşen bir olayın mağduru gibi gösterir. Dediğini tamamen anlıyorum ve sadece bu sözümü asla ama asla unutmamanı istiyorum. Tecavüz, taciz gibi şeyler, önceden düşünülen şeyler. Zihniyetle alakalı. Öyle bir anlık vesveseymiş unutun o işleri. Ahlak sahibi bir insan, böyle bir şeyi düşünürken midesi bulanır. Teslanın ' O kadar cahilsiniz ki dininiz var diye ahlaka ihtiyacınız kalmadığını sanıyorsunuz.' sözünü hatırlamanızı isterim.

İdam iyi değil suçu işleyen için kaçış bile sayılabilir tecavüzcülere direkt ağırlaştırılmış müebbet verilmeli. Ölmekten beter olmalılar hapiste.

Suçluları hapiste besleyip yatırmak yerine devlet himayesinde çalıştırmak daha iyi olmaz mıydı? Başlarında görevli olacak, hapisten işe işten hapse.
Veya farklı tür cezalar, bilemiyorum.
Sorunun kökten çözümü ise iyi bir eğitim ve öğretimdir.
Aynen öyle. Adam suçu işliyor, ekmek elden su gölden yatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı