İdam Gelsin Diyenler

Yosef

Kilopat
Daha fazla  
Herkesine görüşüne saygım var, söylediklerime katılmayanlar varsa (ki olacaktır) görüşlerini belirtmesini rica ederim. İdam hiçbir şekilde sağlıklı bir ceza sistemi değildir ve olamazda. Tecavüz, taciz vb. gibi olaylarda idam gelse bile yine olacaktır. Ve hatta çok daha büyük risklerde doğacaktır. Örneğin suçlu şöyle bir ideoloji düşünürse: 'Madem işin sonunda öleceğim, istediğimi yapmaktan beni kim alıkoyabilir?' gibi. Ve bu suçları serileştirecektir. Her zaman verdiğim örneği vereceğim. Masum birisini hapse atarsanız, masumiyeti anlaşılınca hapiste kaldığı süre kadar para alacaktır devlete tazminat açarak. Aldığı parayla bir nebze olsun telafi edebilir kaybettiği zamanı. Lakin idam gibi bir olayda, yanlış bir yargı masum birisinin hayatına neden olacak ve telafisi mümkün olmayan bir sonuç doğuracaktır. Tecavüz, taciz her ülkede olan şeyler. Ve böyle bir hastalığın ilacı ise gerçek bir eğitim, bilinçli insanlar yetiştirebilmektir.

Bir de idamı tecavüzün için isteyen var. boşuna idamı Tecavüz için istemeyin. Tecavüz zaten bir anlık şeytanın vesveseleri ile nefsine dayanamayıp işlenen bir suçtur. Yani tecavüz her türlü olur ve olacaktır. Tecavüzü desteklemiyorum, ama ülkede cinsel eğitim dersleri verilmeli. Ergen bir çocuk ergenliğe girince cinsellik hisleri fena artacak ve Türkiye'de bu tür dersler verilmiyor çocuk öğrenemiyor ne yapacak bilmiyor. Bu yüzden kendi yöntemini uygular yaşı küçük birine ya tecavüz eder ya da taciz eder çocuğun burada hiçbir suçu yok ergenlikte bu istekler hem artıyor hem de eğitimi verilmiyor. maalesef hepsi cumhur başkanı yüzünden. Yani okullara cinsel eğitim gibi dersleri getirse bu tip olaylar minimum olacak. Cumhur başkanına deseler " Başkanım neden liseyi okumamış insanlar oy kullanabiliyor. Onlar siyasetten ne anlar ekonomiden ne anlar. Lise mezunu olmayanlar oy veremesin diye bir kanun çıkarın " hemen reddeder. Hatta halkın aklını karıştırmasın diye hapse attırır. Bu ülkenin düzelmesinin tek çaresi, sadece üniversite mezunlarının oy kullanabilme hakkı olmasıdır.

edit: aga neden kızgın atıyorsunuz anlamıyorum. tecavüzü desteklemiyorum. 16 yaş üstü işleyen adam cezasını çeksin. bir birey 16 yaşında çocukluktan çıkar yetişkin olur. 18 yaş yasal yetişkinliktir. .Bazı Avrupa ülkelerinde ve Amerikanın eyaletlerinde 16 yaşında araba kullanılıyor. Sonuç demek istediğim
" Ülkenin berbat bir eğitim ve yönetim sistemi var. 16 yaşının altındaki tecavüz-taciz suçlular ülke yüzünden ve ailevi sebeplerden oluyor. 16 yaşının üstündeki adamın aklı erir artık bunlara. Çeksin cezasını çıksın ona bir şey demiyorum. " ama siz anlamıyorsunuz.

Son düzenleme:
Bir de idamı tecavüzün için isteyen var. Boşuna idamı Tecavüz için istemeyin. Tecavüz zaten bir anlık şeytanın vesveseleri ile nefsine dayanamayıp işlenen bir suçtur. Yani tecavüz her türlü olur ve olacaktır.
Bunu da mı şeytana atacaksınız? Konu din konusuna dönmesin yine lütfen.

Caydırıcı bir ceza gelmesi lazım. Köpeğe tecavüz eden şahıs para cezası ile kurtulmamalı.
1597692516511.png

Suçluları hapiste besleyip yatırmak yerine devlet himayesinde çalıştırmak daha iyi olmaz mıydı? Başlarında görevli olacak, hapisten işe işten hapse.
Sorunun kökten çözümü ise iyi bir eğitim ve öğretimdir.

Bahsettiğiniz olay açık cezaevlerinde yapılıyor zaten. Suçlular adliye gibi yerlerde çalışıp para kazanıyorlar. Bazıları da okullar için sıra ve masa gibi şeyler yapıyorlar.

Bahsettiğiniz olay açık cezaevlerinde yapılıyor zaten. Suçlular adliye gibi yerlerde çalışıp para kazanıyorlar. Bazıları da okullar için sıra ve masa gibi şeyler yapıyorlar.
Para kazanmalarına ne gerek var? Suç işleyen bir adama para vermek garip geliyor. Boşa çalışması daha isabetli olur.

Geri
Yukarı