[İddia] PS5 Pro ve GTA 6 gelecek yıl çıkış yapacak, GTA 6'nın PS5 Pro'da 8K oynama seçeneği olacak

10-15 senedir geliştirilen bir triple A oyunu.
10-15 sene oyun mu geliştirilir?🤣 GTA5 2013'de çıktıktan sonra RDR2'ye başladılar, bir yandan da PC versiyonuna çalıştılar. GTA6'nın asıl başlanması 2018-2019 gibi olmuştur. Daha 4-5 yıl anca oluyor.

Benim şu an GTA 6'dan daha çok merak ettiğim Spider-Man 2. Adamların kendi oyunları ve doğru düzgün PS5 Exc. Olan Spider-Man 2. Acaba o 4K/ 60 FPS verebilecek mi? Malum Xbox'ın Starfield'ı 4K/ 30 FPS çalışacak.

Ben sanmıyorum 4K 60 FPS vereceğini. 4K'da 30 2K'da 60 fps verir.

10-15 sene oyun mu geliştirilir?🤣 GTA5 2013'de çıktıktan sonra RDR2'ye başladılar, bir yandan da PC versiyonuna çalıştılar. GTA6'nın asıl başlanması 2018-2019 gibi olmuştur. Daha 4-5 yıl anca oluyor.
Rockstar'ın çok fazla çalışanı ve şirketi var. Hiç olmadı Take- Two diğer şirketlerden(Mesela Mafia, Borderlands vs. yapan 2K'den) yardım göndermiş olabilir. Yani evet, 10- 15 sene geliştirme süreci olmamıştır ama 4-5 yıl kadar kısa bir geliştirme sürecide olmamıştır.
Ha bu arada Rockstar'ın şirketlerinin bir arada tek bir oyuna odaklandığını biliyorum ama 2000'den fazla çalışanın bir kısmının başka bir projede çalışması da olası.
Ben sanmıyorum 4K 60 FPS vereceğini. 4K'da 30 2K'da 60 fps verir.
Bence Ray Tracing açınca 4K/30 bile vermeyecek. PS4'e çıkan Spider-Man'in PS5'e çıkan Remastered sürümü ilk çıktığında 4K/ 30 FPS çalışıyordu. Sonradan 60 FPS'e yükseltebildiler.

Yani evet, 10- 15 sene geliştirme süreci olmamıştır ama 4-5 yıl kadar kısa bir geliştirme sürecide olmamıştır.
4-5 yılda çıkacak demiyorum ancak şu ana kadar 4-5 hadi 5-6 yıl anca olmuştur oturup adam akıllı geliştirilmeye başlananı. RDR2'nin çıkışı 5-6 yıl sürmüştü. 5-6 yıl da GTA6 için en azından elle tutulur bir hale gelebilmesi için yeterli bir süre olmuştur.

Oyunla konsolun aynı anda çıkması olası. Konsolun 2024 Kasım'da geleceği düşünülüyor ve Rockstar'da oyunlarını hep eylül- Kasım aralığından çıkarıyor.

Bana inandırıcı gelmeyen şey 8K/ 30FPS ve 4K/ 60FPS seçeneği oldu.

Zaten kaynaklar da çok sağlam kaynaklar değil. Birileri eğlenmeye çalışıyor olabilir.

Kaynaklar:
Bende bir iddia koyayım o zaman GTA 6 Türkçe olacakmış hatta seslendirmesi bile olacakmış.

Şu 8K olayı olmasa inandırıcı olabilirdi. GTA VI gibi bir oyunun 4K 60 FPS bile çalışması mümkün gelmiyor bana. PS 5 PRO'da bir ihtimal yine.
8k ekranı olan düşünsün

Geri
Yukarı