Çözüldü IDE diske Windows 10 kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SAKABAŞKAN61

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi IDE HDD'ye Windows 10 kurulur mu? Aşırımı yavaş açılır? Bir de Windows 10 kurulum doyaları kaç GB tutar, HDD 50 GB de.

Çözüm
IDE diske Windows 10 kurarsınız ama kanser edici derece yavaş çalışır. :) 4200 ve 5400 RPM falan çünkü IDE diskler. Ayrıca IDE'nin maksimum hızı SATA 1'den bile düşük olduğu için 50 MB/s falan hız alırsınız taş çatlasın.
160 liralara SSD var. Al onlardan bir tane, kur Windows'u ona, gir GNOW'a bak keyfine. 160 liraya kanser olmaktan kurtulabilirsin.
Arkadaşın cihazı IDE arabirimini kullanıyor. IDE bir SSD bulması zor. Ki IDE bir SSD ile performans artışı da göremez. Kaç yıllık teknoloji IDE. Sanırım SATA zannettiniz siz.
Anladım, teşekkür ederim, ben en iyisi dokunmayayım.
Rica ederim hocam. :) O cihazı bence nostalji için kullanabilirsiniz. Benim elimde de öyle bir sürü eski laptop var. Hepsini ara sıra açıyorum öyle nostalji için.

Arkadaşın cihazı IDE arabirimini kullanıyor. IDE bir SSD bulması zor. Ki IDE bir SSD ile performans artışı da göremez. Kaç yıllık teknoloji IDE. Sanırım SATA zannettiniz siz.

Rica ederim hocam. :) o cihazı bence nostalji için kullanabilirsiniz. Benim elimde de öyle bir sürü eski laptop var. Hepsini ara sıra açıyorum öyle nostalji için.

Evet 2 GB RAM'li laptopa XP kurup uzaya çıkışını izlemek, acayip zevkli. Bir Max Payne açıp oynamak. Haklısınız, sağ olun iyi günler.

Geri
Yukarı