İdeal yönetim biçimi sizce nedir?

İmkan verilmiyor, bu hukumetin suçu, kemalist yönetim biçiminin değil.

Öyle değil zaten şu anda kemalistlerin ne yaptığı belli değil.
Yani biraz enteresan gelebilir ama ben mesela demokrasinin o kadar da iyi bir şey olduğuna inanmıyorum. Çünkü demokrasinin temelinde "bütün düşünceler eşit derecede geçerlidir ve tüm düşüncelerin temsil edilme hakkı vardır." fikri yatar. Ben bütün düşüncelerin eşit olduğuna inanmıyorum. Oldukça nesnel, herkes tarafından kabul edilmesi gereken doğrular vardır çünkü. Dünyanın yuvarlak olması, fizik kanunları vs. dünyanın geneline baktığımız zaman liberal demokrasilerde seçmenlerin büyük çoğunluğu cahil ve gerici insanlar. Ülkeyi kimin yöneteceğini bu tarz insanların eline bırakmak bence oldukça tehlikeli. En basit örneğiyle ABD'ye baktığımızda tabiri caizse biden gibi bir bunak ve trump gibi aklı başında olmayan insanlar başa geliyor. Ben bu yüzden oy çokluğuna inanmıyorum. Sadece ve sadece zor kullanmadan ikna yoluyla elde edilmiş oy birliğine inanıyorum. Sonuçta 10 kişiden 9'u o fikri savundu diye doğru olacak değil ya.

Demokrasi sorunları olan bir yönetim daha yeni bir ideoloji, doktrin geliştirilmesi gerekli.(BANA GÖRE)

Oligarşi alt toplumu bir nevi ucuz iş gücü kullanıp orta ve üst kesimi güçlendirmek alt kısmı ise koyuna dönüşütüp öyle gitmek lazım alt kesmin hiçbir şeyden haberi olmamalı sessiz sessiz koyunlarını güdeceksin onlar farkına bile varmayacak orta kesim ise dümdüz memur o kadar kötü yaşamayacaklar üst kesim ise iqsal açıdan yüksek olanlar toplumu yönetecek olanlar birden fazla yerde iyi olacaklar ve en üst kesim ise ülkeyi yöneten 20 kişi hepsi farklı düşüncelere sahip olacaklar birbirini güçlendirecek olanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı