Demokrasi iyi bir yönetim biçimi değil

Doğu tarafında devlet asayişi sağlayacak ve terör örgütlerine sert müdahalede de bulunacak. Bu arada Suriyeliler savaştan kaçmış kimselerdir savaştan kaçan bir topluluk başka ülkede savaş çıkarmaz.
Suriyelileri savunan birisinin fikri önemsizdir. 10 yıldır mı savaş var orada? O adamlar her şeyi yapar. Asayiş sağlamak o kadar kolay olsaydı sokakta bile yürüyemezdin. O asayişin sağlanması için para lazım, asker lazım, yiyecek içecek lazım, silah lazım. Hem Türkiye'de ki askerler sence rahatça bütün doğuyu mı kontrol altına alacak? Güldürme beni. Terör örgütlerini bitirmek kolay olsa terör diye bir şey olmazdı. Ütopik hayallerini bırak ve realist ol.

Suriyelileri savunan birisinin fikri önemsizdir. 10 yıldır mı savaş var orada? O adamlar her şeyi yapar. Asayiş sağlamak o kadar kolay olsaydı sokakta bile yürüyemezdin. O asayişin sağlanması için para lazım, asker lazım, yiyecek içecek lazım, silah lazım. Hem Türkiye'de ki askerler sence rahatça bütün doğuyu mı kontrol altına alacak? Güldürme beni. Terör örgütlerini bitirmek kolay olsa terör diye bir şey olmazdı. Ütopik hayallerini bırak ve realist ol.
Ben Suriyelileri savunmuyorum, savaştan kaçmış topluluklar başka ülkede iç savaş çıkarmaz diyorum o adam canını kurtarmış neden başka bir yerde canını riske atsın ki ? Sırf demokrasiyi getiren kişi Atatürk diye koru körüne savunuyorsun, demokrasi denen şey, bir gücünün bizi yıllarca emüklemesidir.

Türkiye bir devlet, eyalet değil. Bu devlet bu kadar aciz mi ki bu kadar basit şeyleri yapamıyor, organize edemiyor ?

Başımızdaki gürcüden o savunduğun demokrasi ile kurtulamayız.

Ben Suriyelileri savunmuyorum, savaştan kaçmış topluluklar başka ülkede üç savas çıkarmaz diyorum o adam canını kurtarmış neden başka bir yerde canını riske atsın ki ? Sırf demokrasiyi getiren kişi Atatürk diye koru körüne savunuyorsun, demokrasi denen şey, bir gücünün bizi yıllarca emüklemesidir.

Türkiye bir devlet, eyalet değil. Bu devlet bu kadar aciz mi ki bu kadar basit şeyleri yapamıyor, organize edemiyor ?

Başımızdaki gürcüden o savunduğun demokrasi ile kurtulamayız.
Çok komiksin. Suriyelilerin nasıl bir bakteri olduğunu herkes bilir. O adamlar savaş da çıkardı ülkeyi de böler. "Demokrasiyi getiren Atatürk diye savunuyorsun". Daha da komik. Ve evet kardeşim devlet koskoca doğu bölgesi ile rahatça başa çıkamaz. Bu seferde Ege ile Trakya'da sorun çıkar. Oralar bitse Karadeniz'de sıkıntı çıkar. Devlet yönetmek kolay değil. Şu an da senin "meritokrasi" denilen saçma şeylerinin hiç bir geçerliliği yok. İki üç tane video izleyip bana bir düşünceyi savunma. "Birisi seni suçladı sen suçlu oldun" diye bir şekilde bir düşünce mi çürütülmeye çalışılır yahu?

Çok komiksin. Suriyelilerin nasıl bir bakteri olduğunu herkes bilir. O adamlar savaş da çıkardı ülkeyi de böler. "Demokrasiyi getiren Atatürk diye savunuyorsun". Daha da komik. Ve evet kardeşim devlet koskoca doğu bölgesi ile rahatça başa çıkamaz. Bu seferde Ege ile Trakya'da sorun çıkar. Oralar bitse Karadeniz'de sıkıntı çıkar. Devlet yönetmek kolay değil. Şu an da senin "meritokrasi" denilen saçma şeylerinin hiç bir geçerliliği yok. İki üç tane video izleyip bana bir düşünceyi savunma.
Yaşını söyler misin ? Daha fazla uğraşmak istemiyorum laftan anlamıyorsun. Son olarak devletin her koldan kaç personeli var sen biliyor musun ? eğer devlet idare edemeyecekse ne anlamı var 😀

Yaşını söyler misin ? Daha fazla uğraşmak istemiyorum laftan anlamıyorsun.
Aynen kanka aynen. Suriyeliler sıkıntısız canlarını kurtardılar o yüzden bir şey yapmazlar dimi. Hatta Atatürk demokrasi getirmiş ülke kurtarmış ama yanlış yapmış dimi? Meritokrasi yapıcaktı dimi? Birileri sana iftira attı sen suçlu oldun demokrasi çok kötü dimi?

Aynen kanka aynen. Suriyeliler sıkıntısız canlarını kurtardılar o yüzden bir şey yapmazlar dimi. Hatta Atatürk demokrasi getirmiş ülke kurtarmış ama yanlış yapmış dimi? Meritokrasi yapıcaktı dimi?
Suriyeliler sıkıntısız dediğim bir sözüm varsa kop/yap yapıp eklemeni isterim.
Atatürk iktidardayken hiç seçim yapmadı o da biliyordu ki çoğunluğun cahil olduğu bir ülkenin, milletin dinci birini seçeceğini.

Türkiye'de meritokrasi olmalı, Türkiye'de demokrasi cahillerin çoğunlukla olduğu için hiçbir işe yaramayacak bir sistem.

Meritokrasi özet : her alanda en yetkin başarılı ve liyakatli kişilerin olmasıdır bu kadar eğer böyle olsaydı Nurettin nebati gibi bir çaycı ekonomi bakanı olmazdı umarım anlamışsındır.

Suriyeliler sıkıntısız dediğim bir sözüm varsa kop/yap yapıp eklemeni isterim.
Atatürk iktidardayken hiç seçim yapmadı o da biliyordu ki çoğunluğun cahil olduğu bir ülkenin, milletin dinci birini seçeceğini.

Türkiye'de meritokrasi olmalı, Türkiye'de demokrasi cahillerin çoğunlukla olduğu için hiçbir işe yaramayacak bir sistem.
Peki dandirik fikirlerini savunmaya devam et sen.

Demokrasinin doğru bir yönetim biçimi olduğunu artık bende düşünmüyorum.
Bir dönem linç edilen oyuncunun sözü, "köylünün oyu ile benim oyum bir mi?" derken aslında bunu demek istemişti. Ancak eşitlik kavramı onlarında bu konuda hakkı olduğunu gösteriyordu. Ve kadın piyasadan silindi.

2. nokta ise Atatürk zaten birleştirici bir liderdi. Bir noktada Arap severlerin düşmanlığını kazandı ancak şunu da unutmamanız lazım, Türklerin dostu Arap olamaz din kardeşliği zırvalığını bırakın artık.

Diğer nokta ise Atatürk'ün demokrasiye inancının gelişmiş eğitilmiş bir Türkiye hayalinden dolayıdır diye düşünüyorum. Ancak Atatürk zamanı veya sonrasında Türk halkı gerekli gelişmeyi eğitimde gösteremedi. Türkiye'nin büyümesini içeriden ve dışarıdan engellediler. Gerek yöneticilerin geri kafalılığı gerek dönem şartları. Gerek dıjjj güçler :D Maalesef gelişemedik ve gelişemediğimiz içinde bu dönemi acı acı hissediyoruz.

Şuan x parti'ye oy veren cahildir diyen ile o partiye oy veren arasında bir fark yok. İnsanlar öz eleştiri yapmıyor. Okumuyor. İnternette gördüğünü doğru kabul edip ahkam kesiyor.

Geri
Yukarı