Cumhuriyetten daha iyi yönetim biçimi var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benden küçük olduğunu iddia ediyosun. Ben 17 yaşındayım sen muhtemelen daha 13 14 yaşındasın. 13 14 yaşındaki çocuğun fikrini zaten dikkate almamda hata. Yüzüme diyemeyeceğin şeyleri buraya yazma.

Adam gibi karşıma çıksan yüzüne hepsini söylerim 14 yaşındayım evet ve insanlar beni senin yaşında zannediyor yaşımı belirtmeyince kimin lafı ciddiye alınacak kimin ki alınmayacak acaba 🤣

Ben dövmicem. Sadece yüzüme karşıda islama ve bana hakaret edecek varsa cesareti.

Müslüman'ım İslama 1 hakarette bile bulunmadım bırak boşu.

Doğru söze ne denir fakat bunların gözü kör olmuş.

Bak güzel kardeşim ülke olarak sadece tek bir dine bağlı olan insanların sahip olduğu bir yere sahip değiliz. İstediğin şey Arap topraklarında olabilir. Ama burada birçok millet tek bir yere sahip ve böyle düzen kurulmuş. Bu düzeni değiştirmek devlete çok büyük sıkıntılar yaşatabilir. Sen zannediyor musun ki osmanlıda şeriat diye bir şey var mıydı gerçekten ne kadar işe yaradığınıda görmüşsündür azıcık tarih bilgin varsa.

1-din adamı değil tarihçi.
2-deli raporu sizin salladığınız şeyler.
3-dinlemediğin şey hakkında yorum yapma.
4-düşmanları iyi tanı onları da dinleki ne ile savaştığının farkında ol.
Haklısınız hocam, Shakespeare'in asıl isminin "Şeyh Pir" olduğunu bilmeyen, gizli müslüman olduğunu bilmeyip de gelip burada genel kültür dersi verenleri kınıyoruz. Benim kuzenime de (3) bu gerçekleri söylediğim zaman "Abi sen sal*k mısın?" dedi. Onu da kınıyoruz.

Aslında ülkede seçmenlerin değil seçmenler doktorasını yapmalı ve 18 yaşında olma şartları gelse ve bu şartları karşılayan adaylarla bir seçim yapılırsa sorun çözülür.

Bak güzel kardeşim ülke olarak sadece tek bir dine bağlı olan insanların sahip olduğu bir yere sahip değiliz. İstediğin şey Arap topraklarında olabilir. Ama burada birçok millet tek bir yere sahip ve böyle düzen kurulmuş. Bu düzeni değiştirmek devlete çok büyük sıkıntılar yaşatabilir. Sen zannediyor musun ki osmanlıda şeriat diye bir şey var mıydı gerçekten ne kadar işe yaradığınıda görmüşsündür azıcık tarih bilgin varsa.

Çoğunluk müslümansa Müslüman hakim olur. Diğerlinede saygı duyulur ama güç Müslüman'ların elinde olması gerekir.

Çoğunluk müslümansa Müslüman hakim olur. Diğerlinede saygı duyulur ama güç Müslüman'ların elinde olması gerekir.

Kardeşim birazcık din bilgisine sahipsen şu vakitte öyle şeylerin olamayacağını çok rahat bir şekilde bilmen gerekir. İçinde bulunduğumuz durum ve vakit dolayısıyla şu olaylar imkansız şu anki düşüncelerin maalesef çağ dışı kalmış düşünceler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı