İdeal yönetim biçimi sizce nedir?

Paranın kalkmış ve kullanılamaz olduğu , ihtiyaçların takas usulü giderildiği, fazla nüfusun olmadığı,insanların çıplak dolaştığı 😏, milliyetçilik ve din kavramlarının olmadığı bir topluluk.
Bu mu hocam?
1655331266746.png

1655331276796.png

1655331299801.png

Şu an diğer dünya ülkelerine bakarsak liberalizm ve kapitalizm zenginlik açısından önde geliyor, örneğin ABD en kapitalist ülkelerden biri ve şu an halkı zenginliğin zirvesinde, diğer yandan komünizme bakarsak bundan ise Çin'i örnek verebiliriz, devlet zengin olsa bile halk fakirlik içinde. Aslında Türkiye'de Türk Kapitalizmi uyguluyor fakat bu pek başarılı olmuyor.

Tam olarak öyle değil bence, mesela ABD'de sağlık hizmetleri ücretsiz değil ve fakir olanlar dolaylı olarak ölüme terk edilmiş oluyor veya Amerikan ekonomisi silah ticareti üzerinden döndüğü için ülke içi silah serbestisi sonucu psikopatın biri okul, hastane vs. tarayabiliyor. Her şeye para gözüyle bakmamak lazım bence. Öte yandan, sosyalist toplumlarda hangi mesleği yaparsanız yapın hemen hemen aynı parayı kazanacağınız için sevdiğiniz mesleği yapmak için size bir fırsat bile veriyor olabilir.

Teknokraside güzel bir yönetim biçimi aslında olması gereken mesela bakanlar neden Cumhurbaşkanı tarafından atanıyor çok saçma bir yönetim.
Doğru, cumhurbaşkanı fizik profesörleri arasında seçim yapıyor örneğin. Çalışacakları alanlar çok farklı. Zaten zamanında teknokrasi uygulayan ülkeler şuan teknolojik açıdan çok üst seviyeler, örneğin Japonya(emin değilim), İsveç, Kanada.

Tam olarak öyle değil bence, mesela ABD'de sağlık hizmetleri ücretsiz değil ve fakir olanlar dolaylı olarak ölüme terk edilmiş oluyor veya Amerikan ekonomisi silah ticareti üzerinden döndüğü için ülke içi silah serbestisi sonucu psikopatın biri okul, hastane vs. tarayabiliyor. Her şeye para gözüyle bakmamak lazım bence. Öte yandan, sosyalist toplumlarda hangi mesleği yaparsanız yapın hemen hemen aynı parayı kazanacağınız için sevdiğiniz mesleği yapmak için size bir fırsat bile veriyor olabilir.

Bireysel silanlanma iyi bir şey fakat silahın verildiği kişiler kontrol edilmeli.

Geri
Yukarı