Çözüldü Ideapad Gaming 3 15ACH6 85 dereceyi görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gutibey

Picopat
Yer
Almería, İspanya
SSD veya HDD modeli
512 GB Micron marka SSD
Merhaba, 5-6 ay önce bu forumdaki kullanıcıların tavsiyesiyle bu laptopu satın aldım ancak bu laptop ile sorunlarım var. Bu sorunları yetkili servise anlattığım halde bana sorunlarınız yazılımsal deyip geri gönderdiler. Sorunlarımı aşağıda belirteceğim, bu sorunları nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

1-İnternetteki testlerde nazaran laptopum daha fazla ısınıyor ve performansı daha düşük. Adam 80-85 derecede 150-180 FPS CS:GO oynarken ben daha sıcak derecelerde 150 FPS'i bile göremiyorum. Bu ilk sorunum ve servis bu sorunu halen çözemedi.
2-Laptopumun ekranı en ufak bir kuvvette bile sallanıyor, ayrıca laptopu tek parmakla açmaya çalıştığımda da alt kasası bazen kalkabiliyor. Menteşesi gevşek yani, servise bunu da belirttim ancak bir sorun olmadığını söylediler ve bana geri gönderdiler.

Şimdi de bu sorunları çözemezsem aklıma bu laptopu uygun bir fiyata 2. el satıp Dell G15 5515 olan modeli almak, sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

@SEMIKAANCAKIR @messinicocugu

Çözüm
Sıcaklık ve performans sorunumu servis ile görüşerek çözdüm. Bilgisayarıma bağlanıp test yaptılar ve birkaç ayar yapmamı söylediler. Şu anlık bir sorun yok. Konu kilitlenebilir.

Sıcaklıkları hangi programla kontrol ediyorsunuz? Bana abartıyorsunuz gibi geldi. Bir kanıt, delil veri koyun önümüze tartışalım.

Sizi kandıracak halim yok, o değerleri görüyorum. Valorant gibi bir oyunda sadece menüdeyken 97 derece görüyordum, şu an düzeldi.

ÇÖZÜM: Servis ile görüşün, test yapacaklardır. Test sonucuna göre ya yazılımsal yolla ya da iç bakım için servise göndermenizi isteyecekler. Menteşe sorunum da neredeyse günümüzdeki her Gaming laptopta var. Sorun yok yani :)
Merhaba öncelikle büyük bir sorun görünüyor bilgisayarınızda zira 99 derece hiç normal değil. Hız aşırtmayı kapayıp bilgisayarı sessiz kipine alıp sıcaklıklarınızı paylaşın. Ekran kartındaki Overclock'u kaldırın.

TUF'un o kasası da 92-94 görüyor. Şahsen 5900HX katili 12500h a sahip DDR5 RAM'li victus alırım.
TUF'da yenilenen birkaç şey vardı ek olarak 6800H zaten korkunç ısınabilecek bir işlemci o yüzden 92 dereceler o kadar abartıya kaçmıyor.

Merhaba öncelikle büyük bir sorun görünüyor bilgisayarınızda zira 99 derece hiç normal değil. Hız aşırtmayı kapayıp bilgisayarı sessiz kipine alıp sıcaklıklarınızı paylaşın. Ekran kartındaki Overclock'u kaldırın.

Hocam bende öyle demiştim başta, normal değil. Sessiz modda da aynı değerler de, hız aşırtma falan kapalı şu an. Bu bilgisayar yüzünden kanser olmama ramak kaldı. Satıp kurtulmak istiyorum, keşke başta o G15'i alsaydım.

Hocam bende öyle demiştim başta, normal değil. Sessiz modda da aynı değerler de, hız aşırtma falan kapalı şu an. Bu bilgisayar yüzünden kanser olmama ramak kaldı. Satıp kurtulmak istiyorum, keşke başta o G15'i alsaydım.
Sizdeki bilgisayar sorunlu olabilir servise götürün. Bilgisayarınızın hava alımı müsait mi? Kanallar kapanıyor mu? Bir sürü etken var.

Sizdeki bilgisayar sorunlu olabilir servise götürün. Bilgisayarınızın hava alımı müsait mi? Kanallar kapanıyor mu? Bir sürü etken var.

Servise 2 kere götürdüm, ikisinde de sorum yazılımsal deyip gönderdiler. Güya iç bakımını da yapmışlar. Hava alımı da müsait kanallar da açılıyor. Ayar falan yapmadım hiç laptopa.

S
Servise 2 kere götürdüm, ikisinde de sorum yazılımsal deyip gönderdiler. Güya iç bakımını da yapmışlar. Hava alımı da müsait kanallar da açılıyor. Ayar falan yapmadım hiç laptopa.
Sıcaklıkları hangi programla kontrol ediyorsunuz? Bana abartıyorsunuz gibi geldi. Bir kanıt,delil veri koyun önümüze tartışalım.

Sıcaklık ve performans sorunumu servis ile görüşerek çözdüm. Bilgisayarıma bağlanıp test yaptılar ve birkaç ayar yapmamı söylediler. Şu anlık bir sorun yok. Konu kilitlenebilir.

Sıcaklıkları hangi programla kontrol ediyorsunuz? Bana abartıyorsunuz gibi geldi. Bir kanıt, delil veri koyun önümüze tartışalım.

Sizi kandıracak halim yok, o değerleri görüyorum. Valorant gibi bir oyunda sadece menüdeyken 97 derece görüyordum, şu an düzeldi.

ÇÖZÜM: Servis ile görüşün, test yapacaklardır. Test sonucuna göre ya yazılımsal yolla ya da iç bakım için servise göndermenizi isteyecekler. Menteşe sorunum da neredeyse günümüzdeki her Gaming laptopta var. Sorun yok yani :)

Çözüm

Geri
Yukarı