Ideapad Gaming 3 oyunlarda düşük FPS veriyor

Mevlut0

Zeptopat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad Gaming 3 82K100CQTx adlı laptopu 16bin TL'ye aldım. i5 11300h, RTX 3050 Ti, 512 GB SSD, 8 GB RAM. GT5 adlı oyunda en yüksek ayarlarda 30-40 arası FPS alıyorum. Grafikleri düşürüyorum yine aynı miktarda FPS alıyorum. Ayrıca oynarken prize takarak oynuyorum. Forza 5'te yüksek ayarlarda 40 FPS alıyorum. Doom Eternal'da orta ayarlarda RTX kapalı iken 60 70 FPS alıyorum. Fall Guys'da yüksek ayarlarda ilk maç 30 FPS alıyorum. Diğer maçlarda yavaş yavaş FPS artıyor ama bu değerlerin normal olmadığını düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen RAM yüzündendir, Ryzen serisinde RAM'in 2GB'lik kısmı işlemciye ayrılıyor. Eğer sizde de öyle bir durum varsa 8GB RAM'in zaten yetersiz olduğu ortamda bu tip problemler yaşamanız normal. İşlemciye RAM ayrılmıyor olsa bile bir adet daha 8GB RAM almanız gerek en yüksek oyun performansı için. RAM zaten yetersiz, üstüne bir de yüksek ayarlarda oynamaya çalıştığınız için RAM kullanımı iyice artıyor.

+8 GB RAM takarsanız işinizi görecektir.
Tabii virüs veya donanımsal hasar olmadığını düşünerek söylüyorum bunu.
Ama her türlü +8 GB RAM daha iyi olur.

Muhtemelen RAM yüzündendir, Ryzen serisinde RAM'in 2GB'lik kısmı işlemciye ayrılıyor. Eğer sizde de öyle bir durum varsa 8GB RAM'in zaten yetersiz olduğu ortamda bu tip problemler yaşamanız normal. İşlemciye RAM ayrılmıyor olsa bile bir adet daha 8GB RAM almanız gerek en yüksek oyun performansı için. RAM zaten yetersiz, üstüne bir de yüksek ayarlarda oynamaya çalıştığınız için RAM kullanımı iyice artıyor.
Doom Eternal ve Forza5 oynarken 7gb ram kullanıyor. Yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Peki 8gb rami alıp laptopa nasıl takacağım?

Ram 8x1 ve bu tarz oyunlar için biraz yetersiz ekstra 8 gb ram daha ekletirseniz belirgin bir artış göreceksinizdir.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

+8 GB RAM takarsanız işinizi görecektir.
Tabii virüs veya donanımsal hasar olmadığını düşünerek söylüyorum bunu.
Ama her türlü +8 GB RAM daha iyi olur.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Peki 8gb rami alıp laptopa nasıl takacağım?

Doom Eternal ve Forza5 oynarken 7gb ram kullanıyor. Yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Peki 8gb rami alıp laptopa nasıl takacağım?

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Peki 8gb rami alıp laptopa nasıl takacağım?
İnternette videoları var, gayet basit bir işlem.

Geri
Yukarı