Ideapad laptopta hoparlör cızırtı yapıyor ve şarj kısmında ışık yanıp sönüyor

Xehanort

Hectopat
İyi günler arkadaşlar, ben geçen ay İtopya'dan başlıkta bahsettiğim laptopu satın aldım ve laptopta iki adet problem var;
  • Ses problemi hoparloru çok cızırtı yapıyor.
  • Batarya sorunu. Şarj kısmının yanında kırmızı bir ışık yanıp sönüyor sürekli. Yazılım çalışıyorum laptopa da ihtiyacım var. Ben bunu garantiye gönderirsem süreç nasıl işler aydınlatabilir misiniz beni? Ne kadar beklerim tahmini?

IMG_20220727_031335.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kırmızı ışık yanıp sönmesi normal olabilir. Kimi cihazda sabit yanarken kimilerinde yanıp sönüyor. Eğer cihaz şarj bağlantısını kesmiyorsa bu bir sorun olarak değerlendirilebilir mi emin olamadım.

Hoparlör konusu can sıkıcı. Cızırtı düzeyi nedir bilmiyorum ancak driverlar güncel değilse bi o kısma bakabilirsin. Belki yazılımsal bir sorundur ve düzeltmişlerdir. Onun dışında servise göndermek istiyorsan da hoparlör genel kullanımına etki etmediği için biraz daha az yoğun bir döneminde servise götürebilirsin. En hızlı senaryoda bile 1 hafta bekletirler diye düşünüyorum.

İyi günler arkadaşlar, ben geçen ay İtopya'dan başlıkta bahsettiğim laptopu satın aldım ve laptopta iki adet problem var;
  • Ses problemi hoparloru çok cızırtı yapıyor.
  • Batarya sorunu. Şarj kısmının yanında kırmızı bir ışık yanıp sönüyor sürekli. Yazılım çalışıyorum laptopa da ihtiyacım var. Ben bunu garantiye gönderirsem süreç nasıl işler aydınlatabilir misiniz beni? Ne kadar beklerim tahmini?

Eki Görüntüle 1465140

Ellerinde tek senin laptopun olsa bilen en az 1 hafta beklersin oyle anlatayim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Ses kısmına bakacağım dediğiniz gibi...
Pil kısmına gelince, güç düğmesine 15 sn basılı tutunca sorun düzeldi. Şarjı doluyor ve oyunlarda fps tekrar yükseldi. Ben güç düğmesine 15 sn basılı tutarak ne yaptım da bu problem düzeldi bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Kontrol merkezi gibi bir uygulama varsa oradan güç seçeneklerine bakabilir misin? Turbo modu gibi bir seçenek varsa yüksek performans için onu seçebilirsiniz.

Geri
Yukarı