Çözüldü Idle Buddy nedir ve nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AzeoTesla

Decapat
Daha fazla  
Sorun benim değil ama yaşı küçük olan bir kuzenimin. Kuzenim arkadaşından internet kafe bilgisayarı almış, kuzenim de bilgisayarında virüs çıktığını söylüyor.
Ona Malwarebytes indirmesini söyledim ama Malwarebytes virüsü silememiş.

1612520592141.png

Karşısına bu çıkmış.

Açtığınızda çıkan yazıyı çevirince şöyle çıkıyor. "ıdle buddy, karmaşık denklemleri hesaplamak ve sorunları çözmek için bilgisayarınızın kullanılmadığı zamanı güvenli bir şekilde bağışlamanıza olanak tanır. Bu, yalnızca bilgisayarınız kullanılmadığında çalışır ve bilgisayarınızı kullanırken herhangi bir performansı etkilemez."

Sorun benim değil ama yaşı küçük olan bir kuzenimin. Kuzenim arkadaşından internet kafe bilgisayarı almış, kuzenim de bilgisayarında virüs çıktığını söylüyor.
Ona Malwarebytes indirmesini söyledim ama Malwarebytes virüsü silememiş.

Eki Görüntüle 866790

Karşısına bu çıkmış.
XkralTR efsanevi metin 2 klan savaşındaki adam değil miydi fkjfjchf

Uygulamalarda ıngenering group ınc product şeklindeydi bende de silmek için bir sürü şey denedim ve en son normal şekilde silindi. Denediğim başka şeylerden de olabilir ama sanmıyorum.
Uygulamalara girip kaldır deyince açılan kısımda kodu girdim ve tekrar aynı yerde mavi kutucukta altı çizili continue yazan yere bastım silindi. Kodu girip enter basmayın hiçbir işe yaramıyor.

Arkadaşlar SpyHunter 5 isminde bir antivirüs programı indirdim yabancı kaynaklarda da öneriliyor bu virüsü silmek için bende virüsün kendisini ve tüm dosyalarını tespit etti indirin deneyin tarama bitince bir gelişme olursa yazmaya çalışırım.Eki Görüntüle 874176
(Güncelleme): Para istiyormuş program arkadaşlar boşuna indirmeyin.
(Güncelleme): Para istiyormuş program arkadaşlar boşuna indirmeyin.

İmzamdan rapor 3 FRST paylaşın.

Arkadaşlar Yaptımmmm!

Önce denetim masasına girin. Sonra "Sistem Geri Yükleme'yi Aç" a tıklayın. Size bir tarih önerecek siz diğer seçeneğini seçerek virüsü yüklediğiniz tarihten önceki bir tarihi seçin. Bu işlemle kısaca bilgisayarınızı geçmişe götürüyorsunuz. Seçeceğiniz tarihten önceki tüm dosyalarınız kalırken sonraki tarihteki tüm dosyalar (virüs ile) siliniyor. Ama galiba kişisel dosyalar, belgeler vs. kalıyor tam emin değilim. Tarihi seçtikten sonra işlemi başlatın ve işlem olana kadar bilgisayarınızı kapatmayın. İşlem bitince bilgisayar açılacak ve işlem tamamlanacak. "Siz siz olun bilmediğiniz sitelerden bir şey indirmeyin."

Daha fazla bilgi için:
Hocam önce denetim masasına girin. Sonra "Sistem Geri Yükleme'yi Aç" a tıklayın. Size bir tarih önerecek siz diğer seçeneğini seçerek virüsü yüklediğiniz tarihten önceki bir tarihi seçin. Bu işlemle kısaca bilgisayarınızı geçmişe götürüyorsunuz. Seçeceğiniz tarihten önceki tüm dosyalarınız kalırken sonraki tarihteki tüm dosyalar (virüs ile) siliniyor. Ama galiba kişisel dosyalar, belgeler vs. kalıyor tam emin değilim. Tarihi seçtikten sonra işlemi başlatın ve işlem olana kadar bilgisayarınızı kapatmayın. İşlem bitince bilgisayar açılacak ve işlem tamamlanacak.

Daha fazla bilgi için:

Yeni konular

Geri
Yukarı