Çözüldü Idle Buddy nedir ve nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AzeoTesla

Decapat
Daha fazla  
Sorun benim değil ama yaşı küçük olan bir kuzenimin. Kuzenim arkadaşından internet kafe bilgisayarı almış, kuzenim de bilgisayarında virüs çıktığını söylüyor.
Ona Malwarebytes indirmesini söyledim ama Malwarebytes virüsü silememiş.

1612520592141.png

Karşısına bu çıkmış.

Güvenli modda çalıştırıp silebilirsin.
  1. Güvenli modda Windows başlatın.
  2. CMD komut sistemini çalıştırın.
  3. CMD komut sisteminde CD,dir, rd komutları ile ıdlebuddy dosyasını bulun.
  4. Del komutu ile ıdlebuddy dosyasını silin.
  5. Rd komutu ile dosyanın boş halini silin

Daha o uygulamayı sileli 30 saniye olmamıştır. Denetim masasında bir uygulama var adını hatırlamıyorum. Onu silince otomatik Idle Buddy'i siliyor. İsterseniz denetim masanızın fotoğrafını atın.

Daha o uygulamayı sileli 30 saniye olmamıştır. Denetim masasında bir uygulama var adını hatırlamıyorum. Onu silince otomatik ıdle Buddy'i siliyor. İsterseniz denetim masanızın fotoğrafını atın.

Hocam şu sıralar herkes de bu vaka çıktı.

Ben Ingenering Group Inc Product isimli uygulamayı kaldırmaya çalıştığımda bu Idle Buddy karşıma çıkıyor kaldıramıyorum

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-02-05 145038.png
    Ek Açıklama 2021-02-05 145038.png
    99,1 KB · Görüntüleme: 1.001
O uygulama zaten Idle Buddy. Onu silmeniz lazım.
Silemiyorum ki. RKill ile durdurdum, malwarebytes ile karantinaya aldım ama hala duruyor. Silinmiyor uygulama. Kaldır dediğimde hata veriyor. Porgram dosyalarını kaldırmaya çalıştığımda dosya üzerinde açık olduğundan kaldırılamıyor diyor. Ne yapacağımı şaşırdım
Program dosyalarını sildim fakat başka bir dosyada Briddle Budles diye bir virüs var o silinmiyor.

Daha o uygulamayı sileli 30 saniye olmamıştır. Denetim masasında bir uygulama var adını hatırlamıyorum. Onu silince otomatik Idle Buddy'i siliyor. İsterseniz denetim masanızın fotoğrafını atın.
öyle diyorsunda idlee buddy de aynısını diyor sanki virüsün dedigini yapmak biraz yanlıs gibi
Ingenering Group Inc Product silindi diyor ama silinmiyor
1612538018657.png

dalga geçiyor

Öyle diyorsunda idlee buddy de aynısını diyor sanki virüsün dedigini yapmak biraz yanlış gibi.
Ingenering group ınc product silindi diyor ama silinmiyor.
Eki Görüntüle 867202
Dalga geçiyor.

Sağ altta küçük simgelerin olduğu yerde idle buddy e tıkladım kutucuk çıktı üsağ stünde activated yapın sonra denetim masasından silin ben öyle yaptım silindi.

Yeni konular

Geri
Yukarı