Steam Idle master/ Idle Daddy kullanmak ban sebebi mi?

BigCheffy

Centipat
Daha fazla  
Yıl oldu 2023, ama bu tartışmaya henüz hâlâ kesin bir cevap verilebilmiş değil. Birileri bu tarz programların ban sebebi olup olmadığıyla ilgili tatmin edici bir açıklama yapar umuduyla Technopat tarihinin en hararetli tartışma konularından biri olan bu konuyu hortlatıyorum.

Şu an ben bu konuyu yazarken bile arka planda Idle Master açık bir şekilde kart farmlıyorum. Dört yıllık Steam serüvenim boyunca her indirim dönemi Idle Master kullanmış biri olarak bu programların herhangi bir ban sebebi olmadığını sizlere temin edebilirim.
Yine de üçüncü parti bir yazılım olduğu için kullanıcılar bu programlara şüpheyle yaklaşıyorlar ve bu şüphelerinde haksız da sayılmazlar. Hiç risk yok diyemem ama tamamen riskli de diyemem. Ama bir yandan da eğer riskli bir uygulama olsaydı, 1.5 milyondan fazla kullanıcısı olan bu programları kullanan herkes bugün ban yemiş olurdu.

Gelin bu konuya bir açıklık getirelim artık. Soru başlıktaki gibi, Idle Master ve Idle Daddy kullanmak ban sebebi midir?

Son düzenleme:
Eğer ki ban sebebi olsaydı yıllardır yapılan bu programla kart kasma olayını çoktan engellerlerdi. Zaten kimsenin oyun zevkini baltalamıyorsun, hile yapmıyorsun. Sadece oyunu oynamış gibi gösterip kartını alıyorsun.

Steam abonelik sözleşmesine göre Idle Daddy, Idle Master ve Steam Achievement Manager gibi yazılımları kullanmak yasaktır. Ancak bu tarz yazılımları kullanan çok fazla kullanıcı olduğu için Valve bu kullanıcıları göz ardı ediyor. Bu yazılımlar herhangi bir üstünlük veya suistimal sağlamadığı için ban sebebi değildir diyebiliriz.

Kara liste içinizi rahatlatmak için alınan bir önlem, idle daddy'e güvenmem ancak idle master açık kaynak kodlu ve asla ban yedirmez. Sosyalde defalarca konusu açıldı, bir kaç ayda bir aynı konudan açılır. Birisi gelip vac yedim diyerek ağlar. Diğerleri de ona inanıp kullanmaz.

Geri
Yukarı