İdock M5 laptop standı deneyimi

Laptoplarda konforu ve çalışma verimliliği arttırmak için birçok aksesuar bulunuyor piyasada. Bunlardan biri de laptop standları. Özellikle uzun süre laptop kullananlar, laptop klavyesinden yazanlar ve kalvyeyi yükseltmek isteyenler, laptoplar ile görüntülü görüşmeler yapanlar ya da laptopu harici bir monitöre bağlayanlar için, laptop standları önemli bir aksesuar.

Ben de bu amaçlarla bir stand arayışına girdim. Hem laptopu kullanırken ve görüşme yaparken, hem de harici monitörle kullanırken konforu arttırmak amacıyla, düzgün ve sağlam bir standın yardımcı olacağını düşündüm.

Piyasada birçok stand mevcut. Bunlardan biri de idock M5 modeli. Hem sağlamlığı, hem laptopun alt kısmını açık bırakması ve hava almasını sağlaması, hem de parçalanabilir ve nispeten taşınabilir olması sebebiyle bu modeli tercih ettim. Ürünü Hepsiburada.com üzerinden uygun bir fiyata aldım. Ancak şu an stokları tükenmiş durumda.

Ürünün paketlemesi sağlamdı, bu tür ürünlerde en kritik kısım paketleme oluyor zira çok kolay hasar alıp çizilebiliyorlar.

Ürünün içinden jelibon çıkması ayrı bir incelik.

Ürün 3 parçadan oluşuyor. Laptopu tutacak iki kol ve bunları birleştiren düz bir parça. Taşınabilirliği tartışılır ama parçalanabilir olması güzel olmuş. Ürünün iki kolunda kaydırmaz padler var. Bu padler, kolların ucunda, laptopun düşmesini engelleyen kıvrıma kadar devam ediyor. Bu da kıvrımın laptopun kasasını cizmesini engelliyor.

Ürün genel olarak sağlam duruyor. İlk başta çok sallanacağını düşündüm ama birleştirince yekpare sağlam bir yapı oluyor. Kalvye yüksekliği ve eğimi iyi. Çıkıntıların ortada değil de yanlarda olması güzel olmuş. Bu sayede Touchpad'i kullanmak daha rahat oluyor.

Sorularınızı ve görüşlerinizi belirtirseniz mutlu olurum. :)

20201020_192222.jpg

20201020_192310.jpg

20201020_192431.jpg

20201020_192611.jpg

20201020_195421.jpg

20201020_195439.jpg

20201022_152554.jpg

20201022_152609.jpg

20201022_152634.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu daha çok yazılım mühendislerinde görüyorum.

Onlarda fark ediyor ya. Özellikle verimi arttırma konusunda. Doğru klavye, doğru laptop ve monitör yüksekliği, doğru masa ve koltuk hem verim hem de sağlık açısından önemli. Özellikle pandemi döneminde daha da kritik.

Sadece laptop kullanıp, bu tarz standlar kullananları da biliyorum. Çünkü laptobu ve dolayısıyla ekranını yükselttiği için rahat oluyor.

Harici klavye ile kullanan kişiler için ideal olabiliyor bu standtlar.

Aliexpres'te satılan %60 mekanik klavyelerden almak lazım aslında. Anne Pro 2, SK61, SK64s, Akko 3084 gibi. Çok daha rahat oluyor öyle.

Ama Dolar sağolsun, çok pahalıya geliyor.

Aliexpres'te satılan %60 mekanik klavyelerden almak lazım aslında. Anne Pro 2, SK61, SK64s, Akko 3084 gibi. Çok daha rahat oluyor öyle.

Ama Dolar sağolsun, çok pahalıya geliyor.
Hocam klavye demişken benim önerdiğim bu vardır. Biraz ucuz gibi gözüküyor.

Burada da incelemesi var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir kargo şirketinin yumurta koyduğunu hatırlıyorum güvenli bir şekilde ulaştıırdıklarını kanıtlamak için gayet mantıklı gelmişti bana. :)
Çin'de bir kargo şirketi de 1 bardak suyla yolluyordu su bardaktan hiç taşmadan ulaştırıyorlar.

Şaka lan şaka. Gül diye.

@SideWinder Şimdi inceledim de aynen benim laptop büyük geliyor yanlara doğru da açılma mekanizması yok ama 15.6" lar için güzel bir cihaz. Bir de o hariboları iyice incelerim ben nerede görülmüş donanımın yanında gıda getirildiği harbiden hariboları bir incele belki başka bir şeydir.

@SideWinder SK61 duymuştum ''GK61 killer?'' tarzı bir veidoda incelemesi var %60 mekanik dediniz aklıma geldi.

Videoyu da buldum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birde bu var kendisi en iyilerinden diye biliyorum ama fiyatı benim ekran kartım kadar.

@Elektrikci_Hasan başka mesajımda da dediğim gibi, küçük girişimci firmalar böyle jestler yapıyor. :) Önceden de başıma gelmişti. Bazen jelibon yerine başka şeyler de gönderiyorlar. Eşantiyon niyetine.

Hocam klavye demişken benim önerdiğim bu vardır. Biraz ucuz gibi gözüküyor.

Bu klavye güzelniş cidden, multi device olması ayrı bir güzel. Black Firday geldiğinde düşünebilirim belki. :)

Birde bu var kendisi en iyilerinden diye biliyorum ama fiyatı benim ekran kartım kadar.

Duckyler bayağı pahalı ya. :D

Bana da böyle bir stand lazım ama sizinki benim laptop için küçük. Güzel inceleme olmuş hocam.

Laptobunuz nedir? Belki uygun bir stand önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı