İftira yüzünden disipline sevk eden din öğretmeni

Codinator

Hectopat
Daha fazla  
10.sınıfa gidiyorum, din dersinde hoca son 10 dakika serbest bıraktı.
Biz de vampir köylü isimli oyunu oynayalım diye arkada toplandık.
Bu oyunu biliyorsunuzdur, bilmiyorsanïz da bu oyunda vampir, doktor, köylü vs. rolleri var. Bir arkadaşımızın iskambil kağıtları vardı ve rolleri bu kartlarla seçelim dedik rastgele dağıttık. (7-8 kart ama diğer kartlar da masasaydı)
Hocadan saklamıyorduk apaçık belli oluyordu oyun oynadığımız, çünkü kartlarla oynamıyorduk sadece rolleri belirlemek için kartları kullandık ve masaya koyduk. Yoksa bile bile niye hocanın önünde kartlarla oynayalım?

Sonra hocaya bir arkadaşımız (!) kartlarla oynuyorlar diye şikayet etmiş.
Hoca direkt gelip isminizi alayım deyip 7-8 kişi oynuyorduk ama 3 kişinin (ben dahil) ismini aldı. Direkt dilekçe yazıp müdüre göndermiş. Müdüre gittik olayı anlattık, derdinizi disiplin kuruluna ifade edersiniz dedi. Bir kağıt imzaladı ve bizi gönderdi. Ne olacak, korkuyorum.
Bilgilendirebilecek birileri var mı? Ceza almak istemiyorum, nasıl kurtulabilirim?(daha önce hiç ceza vs. almadım, bir olay yaşanmadı)

2 yıl boyunca onur kurulunda öğrenci olarak görev aldım. Öğrenciler ne anlatsalar inanmıyorduk çünkü meslek lisesiydi. Durumu kurul toplandığında izah edin. Diğer kartların masada olması sizin işi biraz bozar gibi. Sakince üste çıkmadan anlatmaya çalışın, söz verin bir daha kart getirmeyeceğinize. Çünkü değil sizin kartlara göre rol belirlemeniz, okula kart getirmeniz yasak. Çok bir şey olmaz. Gerekirse diğer arkadaşlarınla da konuşsunlar. Onlar neden ceza almıyor gibi bir polemiye sakın girme. Bu olaydan bir şey çıkmaz uyarı alır çıkarsınız en fazla ama dikkat edin önünüzdeki yıllarda.

Aynısını geçen sene yaşamıştım. Disipline vs. gitmemiştik ama diğer 5 kişiye sormuşlardı cidden kart mı oynuyordunuz diye. Onlar da doğruyu söyleyince olay çözülmüştü ceza falan almamıştık
Yani pek bir şey olacağını sanmam ama yine de tam bir şey diyemem.

2 yıl boyunca onur kurulunda öğrenci olarak görev aldım. Öğrenciler ne anlatsalar inanmıyorduk çünkü meslek lisesiydi. Durumu kurul toplandığında izah edin. Diğer kartların masada olması sizin işi biraz bozar gibi. Sakince üste çıkmadan anlatmaya çalışın, söz verin bir daha kart getirmeyeceğinize. Çünkü değil sizin kartlara göre rol belirlemeniz, okula kart getirmeniz yasak. Çok bir şey olmaz. Gerekirse diğer arkadaşlarınla da konuşsunlar. Onlar neden ceza almıyor gibi bir polemiye sakın girme. Bu olaydan bir şey çıkmaz uyarı alır çıkarsınız en fazla ama dikkat edin önünüzdeki yıllarda.
Hocam diyelim ceza yedim,ne olacak?

Hocam diyelim ceza yedim, ne olacak?

Bir şey olmaz. Ceza alacağını sanmıyorum ki alsan bile en fazla uyarı alırsın ama buna dosya bile açmazlar. Din hocanla kenarda konuş izah et. Sende biraz ağla yakındır kendini. Sınıftaki şikayet eden arkadaşa da çok selam söyle. Hayatta hiçbir şey başaramayacak.

Bir şey olmaz. Ceza alacağını sanmıyorum ki alsan bile en fazla uyarı alırsın ama buna dosya bile açmazlar. Din hocanla kenarda konuş izah et. Sende biraz ağla yakındır kendini. Sınıftaki şikayet eden arkadaşa da çok selam söyle. Hayatta hiçbir şey başaramayacak.

Sınıftaki herkesi zorbalayan tüm hocalarla sorun yaşayan biri,
Matematik hocasını geçen sene çıldırttığını hatırlıyorum hoca hakaret etmemek için kendini zor tutuyordu.

Sınıftaki herkesi zorbalayan tüm hocalarla sorun yaşayan biri,
Matematik hocasını geçen sene çıldırttığını hatırlıyorum hoca hakaret etmemek için kendini zor tutuyordu.
Merhaba, sonuç ne oldu merak ettiğim için hortlatıyorum konuyu özür dilerim.

Merhaba, sonuç ne oldu merak ettiğim için hortlatıyorum konuyu özür dilerim.

2 gün sonra rehberlik servisi çağırdı durumu anlattık, pişmanız bir daha kart getirmeyeceğiz dedik. Hoca da pişman olduğunuzu da dilekçeye yazdım yüksek ihtimalle uyarı alırsınız üzmeyin kendinizi dedi. Dilekçey müdüre vereceğim, son karar müdürün dedi. Bir haftadır hala bir karar bilgisi gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı