Jilet kazası yüzünden disiplin cezası alınır mı?

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Bugün okulda erkekler tuvaletinde arkadaşlarım şakalaşıyolardı, birinin elinde ise ucunda jilet bıçağı vardı. Onu elinden alayım derken eli kesildi ve bayağı kan aktı. Hastaneye kaldırdılar, dikiş atılması gerekiyormuş. Ailesi şikayet ederse disiplin yer miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün okulda erkekler tuvaletinde arkadaşlarım şakalaşıyolardı, birinin elinde ise ucunda jilet bıçağı vardı. Onu elinden alayım derken eli kesildi ve bayağı kan aktı. Hastaneye kaldırdılar, dikiş atılması gerekiyormuş. Ailesi şikayet ederse disiplin yer miyim?

Asıl suç onda niye okula jilet getirmiş zaten yasak.

Ee kısacası karşı tarafı ayırmak için yaptısan ve ayırırken o şahız yaralandı ise onun sorunu.

Suç tamamen karşı taraftadır okula jilet gibi kesici aletler getirilmesi yasak ayrıca almaya çalıştığını ifade ederek açıklarsan kızsalar bile fazla kızmazlar.

Sanmıyorum bir şey olacağını çünkü jileti kendi getirmiş ve suç. Aile şikayetçi olursa okul öğretmenler vs hepsi ile ilgili işlem yapılması lazım. Özür dilenir öğretmen ve müdürler aileyi yatıştırır tahminimce. Benzer bir durum ilkokul 7. sınıftayken benim de başıma gelmişti. Teknoloji tasarım dersinde arkadaşımın bacağının üstünde falcata ile mukavva keserken ayarlayamayip bacağını kesmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam 1 ya da 2 dikiş atılmıştı. Herhangi bir durum olmadı öğretmenlere durumu izah etmiştik.

Yeni konular

Geri
Yukarı