İki bölüm HDD'yi birleştirme

uzalan

Kilopat
Yer
kartepe
Elimde 500 GB Samsung HDD var. İşletim sistemini SSD'ye kurduktan sonra HDD'yi haliyle sadece depolama için kullanıcam. Bu sebepten dolayı da iki bölüm olmasına gerek yok. HDD'nin içi doluyken veri kaybı olmadan diski birleştirebilir miyim? 9 GB resim, 7 GB mp3, 130 GB oyun ve 128 GB film arşivi var. Tabi bunların içinde en önemli olanı resimler ama genel olarak hepsi önemli... Böyle birşey yapılabiliyorsa, detaylı anlatırmısınız. Arşiv silinirse... Of of düşünmek bile kötü :) Hepsini yeniden arşivlemek ölüm gibi...

MiniTool Partition Wizard'ı indirin: http://www.partitionwizard.com

Birleşitmrek istediğiniz iki bölümü seçip "Merge" komutunu verin.

merging-partitions-for-windows.jpg

Doğru bölümler seçildikten sonra Next deyin.

merging-partitions-for-windows1.jpg

Finis diyerek işlemi sıraya alın.

merging-partitions-for-windows2.jpg

Son olarak Apply butonuna tıklayıp işlemi gerçekleştirin.

merging-partitions-for-windows4.jpg

Bu işlem herhangi bir veri kaybı oluşturmaz. Çalışan güvenlik yazılımınız vs. kapatın.

Sıkıntıda orada E'yi boşaltmadan yapmam gerek. Burda önemli olan kesinlikle E'nin silinmemesi. İçindekiler önemli. Daha SSD'yi takmadım, Sistemin kurulu olduğu HDD'yi birleştirmeye çalışıyorum.

Bu iki bölümü birleştirirseniz bilgisayarınız açılmaz diyor. Siz E sürücüsünü boşaltıp daha sonra C'ye tıklayıp Extend deyin ve boş alanı C sürücüsüne ekleyin...

- - - Güncellendi - - -

Aga bilmiyorum. E'deki; resim, oyun, müzik, film vb. gibi arşivler var onları silmeden birleştirmem gerek. Kendi kafama göre yapmak istemedim. Silinirse mokoko :)

Windows 8'de Bilgisayar sağ tık yönet oradan disk yönetimi yok mu?

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca nerdeyse Evet'e tıklıyorum, iyi ki sormuşum.

Maalesef öyle bir bölümüm yok. Nasıl yapılır ve ne işe yarar ? Biraz bilgi verirsen iyi olur, Windows 7 hiç çökmediği için gerek yoktur heralde...

Son düzenleyen: Moderatör:
Burak ALKAN'ın anlattığı gibi yaptım ve HDD'yi birleştirdim, herhangi bir sorun olmadı. 100 MB'lik kurtarma bölümünü de yaptım. Tek sorun dosya simgelerinde kilit çıkması, aslında HDD'de olan tüm verilerin simgesinde var.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı