İki farklı frekans değerine sahip monitör sorun çıkartır mı?

contezuma

Hectopat
Bilgisayarıma iki tane monitör bağlamak istiyorum, elimde 75Hz'e sahip 21.5 inç monitör var. Ben 31.5 inç 144Hz monitör almak istiyorum ve 75Hz olanı yan ekran, 144Hz olanı ana ekran olarak kullanacağım. İkisi kendi frekans aralığında mı çalışır(75 ve 144) yoksa ortak frekans aralığında mı çalışır(75)?marka ve modelleri tamamen farklı, tek ortak yönleri 1ms olmaları.

Cevabınız için teşekkür ederim, bazı formlarda 144hz olan monitörün düşük değerli frekansa sahip olan monitör yüzünden 144hz çalışmadığı söyleniyordu

Şu yüzden açtım konuyu
Görüntü ayarlarından "Uzat"ı seçip tek monitör olarak kullanırsanız ortak Hz değerlerinde çalışırlar.

Ben ayrı ayrı kullanacaksınız sandım, biriyle oyun diğeriyle masaüstü/tarayıcı falan.

İşlemcinizde entegre grafik kartı varsa ayrı ayrı kullanabilirsiniz ama bu sefer pencere taşımanın mümkün olacağından çok emin değilim.

Yoksa zaten Uzat seçeneğini kullanmak zorundasınız. O zaman monitörler senkron çalışacaktır, ayrıca pencere sürükleme, belge taşıma gibi işler yapabileceksiniz.

Bildiğim kadarıyla böyle, ben de çift monitör çok kullanmadım.

İşlemcinizde entegre grafik kartı varsa ayrı ayrı kullanabilirsiniz ama bu sefer pencere taşımanın mümkün olacağından çok emin değilim.

Yoksa zaten Uzat seçeneğini kullanmak zorundasınız. O zaman monitörler senkron çalışacaktır, ayrıca pencere sürükleme, belge taşıma gibi işler yapabileceksiniz.

Bildiğim kadarıyla böyle, ben de çift monitör çok kullanmadım.
Tamamdır çok teşekkür ederim, anlaşılan sıkıntılı olacak bu çünkü birazıcık araştırdım uzat seçeneği yapmak zorundaymışım

Geri
Yukarı