İki farklı modemi birbirine bağlama

apple ceo

Kilopat
Daha fazla  
Benim elimde Zyxel ve Airties olmak üzere iki farklı modem var. Ana modem olarak
Zyxel "VMG3312-B10B" modemi kullanıyorum. Ben bu modemin kablosuz ağ sinyalini güçlendirmek için Airties "5453" modemi, Zyxel modeme kablolu olarak nasıl bağlayabilirim?

• Zyxel yerel ağ geçit adresi 192.168.1.1
  • Airties yerel ağ geçit adresi 192.168.2.1

@Recep Baltaş
@Asım Demir

Router modunda kullanabilirsiniz.
En soldaki ethernet portuna bağlantıyı yapın. Router moduna alabileceğiniz bir ayar varsa açın.
Daha sonra Airties yani ikinci modemde DHCP sunucusunu kapatın, bu sayede ana modemden IP ataması yapılır.

Router modunda kullanabilirsiniz.
En soldaki ethernet portuna bağlantıyı yapın. Router moduna alabileceğiniz bir ayar varsa açın.
Daha sonra Airties yani ikinci modemde DHCP sunucusunu kapatın, bu sayede ana modemden IP ataması yapılır.
hocam ana modemden çıakn kablo wan portundanmı yoksa normal ethernet portundanmı çıkacak
ben ethernet portundan çıkartıp airties wan portuna takıyorum ana modem ip si 192.168.1.1 airtiesin ise 192.168.2.1 airties dhcp kapatıp 192.168.1.2 yapıyorum airties modemden kablo ile bağlantı aldığımda internete erişebiliyorum ancak airties wifi ile bağlanmak istediğimde ip adresinde alınıyorda alıyor bağlanmıyor
bu arada ana modemde hiçbir ayar yapmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı