İki senede YKS'de 30 bin sıralama yapılır mı?

Bilmiyorum videoda o detayları söylemedi, ama bazen 21 saat'de çalıştığı oluyormuş tek onu demişti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar 11. sınıfa başlayacağım. Dershane gitmeyi düşünüyorum ama farz edelim gitmedim (gitmeme ihtimalim de var). Önümdeki iki sene içinde YKS'de sıfırdan 30k yapabilir miyim?

9. sınıf uzaktan eğitime denk geldi. Aralık ayından sonrası yok.
10. sınıf aşk ve özel nedenler dolayısı ile çok verimli değil ama temel var.

Bir de bu süre yeterli ise 11. sınıfta kaç saat ders çalışmalıyım?
Süre yeterli, ama önemli olan her gün çalışacağın saat değil verimi. Bana kalırsa bu sene TYT için daha çok deneme çözüp 11. sınıfı aşırı iyi götürmelisin. Asıl olan sınav AYT ve 11. sınıf bu sınav için çok önemli. 12. sınıfta az konu var ve hepsi basit konular, tabi 11. sınıf konuları da basit ama son senende daha rahat olursun. Bu arada bu söylediklerim sayısal için geçerli sözel hakkında fikrim yok eşit ağırlık içinse de zaten 30k sormana bile gerek yok.

Yok hocam ya fena sallamış. Ayakta kalabilmesi için 8 9 saat uyuması lazım. 8 saat uyusa geriye 16 saat kalıyor. Peki hiç mi eğlenmemiş hiç mi yemek yememiş cidden absürt geldi bana. 12 saat dese yine anlarım.
Hayır, 15-16 saat ders mümkün, Uberman yaptığım sıralar ben 17 saatleri zorluyordum, YouTube üzerinden Ben Ölüm Makinesiyim kanalına bakarsan rakiplerinin ne kadar 'manyak' olduğunu görebilirsin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle şeyler mümkün, biraz araştırırsanız tek seferde alınan uykunun verimsiz ve fazla olduğunu görürsünüz.

Hayır, 15-16 saat ders mümkün, Uberman yaptığım sıralar ben 17 saatleri zorluyordum, YouTube üzerinden Ben Ölüm Makinesiyim kanalına bakarsan rakiplerinin ne kadar 'manyak' olduğunu görebilirsin

Böyle şeyler mümkün, biraz araştırırsanız tek seferde alınan uykunun verimsiz ve fazla olduğunu görürsünüz.
Bunu YKS için yaparsanız 10K hayal olur çünkü en önemli aylarda vücudunuz çöker. Ayrıca bu tarz şeyler teoride mümkün. Fiziksel olarak iyi hissetseniz bile (O bile garanti değil) psikolojiniz alt üst olur. İnsan doğası gereği Güneş'in battığı an ile doğduğu an arasında uykuya dalar. Aksi durumlarda uzun sürede en basitinden depresyon ortaya çıkıyor.

Ben 4 saatin sonunda oyun oynarken film izlerken vs bile sıkılıyorum o kadar ders çalışabilmek için harbi cidden sağlam ciğer lazım.

Ben 4 saatin sonunda oyun oynarken film izlerken vs bile sıkılıyorum o kadar ders çalışabilmek için harbi cidden sağlam ciğer lazım.
Hocam yapanlar başka aktivitelerde başarı gösteremediğinden yapıyor. Ergenlikle alakalı sanırım. Tanıdığım biri var o dediğimiz saatlere çıkabilen, tüm gün bilgisayar başında oturan asosyal kişide sadece bilgisayarı test kitabı ile değiştirin bu kişi ortaya çıkıyor.

Bahsettiğim kanal Ölüm Makinesi idi sanırım, hangi videosuydu pek hatırlamıyorum.

Bunu YKS için yaparsanız 10K hayal olur çünkü en önemli aylarda vücudunuz çöker. Ayrıca bu tarz şeyler teoride mümkün. Fiziksel olarak iyi hissetseniz bile (O bile garanti değil) psikolojiniz alt üst olur. İnsan doğası gereği Güneş'in battığı an ile doğduğu an arasında uykuya dalar. Aksi durumlarda uzun sürede en basitinden depresyon ortaya çıkıyor.
Uberman uykusunu araştırabilir misin? Çoğu ünlü düşünür ve mucit bu şekilde hayatını sürdürmüş, bilimde bunu söylüyor, kesintisiz uyku gereksiz fazla ve verimsiz.

Gemicilerin zinde olmak için 25 dakikada bir uyanıp tekrar uyuduğunuda duymuştum, 4 saat uyuyorlarmış.

Uberman uykusunu araştırabilir misin? Çoğu ünlü düşünür ve mucit bu şekilde hayatını sürdürmüş, bilimde bunu söylüyor, kesintisiz uyku gereksiz fazla ve verimsiz.

Gemicilerin zinde olmak için 25 dakikada bir uyanıp tekrar uyuduğunuda duymuştum, 4 saat uyuyorlarmış.
Uberman uykusunun ne oldğunu biliyorum. Eğer bilim bunu söylüyorsa bana bir makale atabilir misiniz? Dili önemsiz, çevire çevire okurum en kötü.

Gemici olayı ise günümüzde devam ediyor mu bilmesem de zindelik için değil hafif uyku içindir.

Yeni konular

Geri
Yukarı