İki yıldır uyku bozukluğu yaşıyorum

Büyük ihtimal ilaç verecek. Vereceği ilaç, stres seviyenizi azaltır.

Ayrıca hayat kısa be ağabey. Stres etmek için bile kısa. Bir bakmışsın yaş 10, yaş 18, yaş 28.

İlkokula gittin, alfabeyi söktün. Ortaokula gittin, arkadaşlar ile futbol oynadın. Keyifli vakit geçirdin. Liseye geçtin; ilk hoşlantı, agalarla ortam falan.

Çevremde bu sene okulda vefat eden bir temizlikçimiz vardı. Adam bir anda vefat etti. Arkasında iki çocuk, bir eş... Yani diyeceğim o ki andan zevk al. Geçmişi ve geleceği düşünme. Yaşayacağını yaşa.

Karabasan diyin veya uyku inmesi diyin veya başka bir şey. 2 senedir yaşıyorum bunu ve bağırarak kendimi uyandiriyorum. Rüya esnasında uyanmaya çalışıyorum, fakat uyanamiyorum. Etraftaki her şeyi gerçek gibi görüyorum, kapıya falan vuruyorum ellerime falan vuruyorum rüyanın içinde, tüm bunları uyanmak için yapıyorum.. Fakat bir türlü uyanamiyorum. Resmen eziyet çekiyorum. Sizce neden böyle oluyor? Sadece bagirdigimda evden biri duyarsa uyandırıyor beni. Yani nasıl desem sanki bedenden cikiyorum o an ve her şeyi görüyorum odadaki.
Hocam bir psikiyatriste gidin. Psikolog değil ama psikiyatrist daha sağlam olur bu işlerde. Meditasyon falan yapıp zihninizi boşaltın. Psikiyatrist bu durumlar için en iyisi. Ve bazı arkadaşlara saçma gelebilir ama müslümansanız yatağa girince uyumadan besmele çekip fatiha, ihlas, nas, felak, ayet-el kürsi okuyun. Ve en son "ruhumu sana teslim ediyorum Allah'ım." diyerek dua edin. Yatıp uyuyun. Müslümansanız ve inançlıysanız gerçekten dua işe yarayabiliyor. Veya hristiyan falansanız ona göre dua edin. Artık hristiyanlar nasıl dua ediyor bilmiyorum. Çünkü inançlı biri dua edince psikolojik olarak iyi hisseder. Ateist iseniz geçmiş olsun.

Hocam bir psikiyatriste gidin. Psikolog değil ama psikiyatrist daha sağlam olur bu işlerde. Meditasyon falan yapıp zihninizi boşaltın. Psikiyatrist bu durumlar için en iyisi. Ve bazı arkadaşlara saçma gelebilir ama müslümansanız yatağa girince uyumadan besmele çekip fatiha, ihlas, nas, felak, ayet-el kürsi okuyun. Ve en son "ruhumu sana teslim ediyorum Allah'ım." diyerek dua edin. Yatıp uyuyun. Müslümansanız ve inançlıysanız gerçekten dua işe yarayabiliyor. Veya hristiyan falansanız ona göre dua edin. Artık hristiyanlar nasıl dua ediyor bilmiyorum. Çünkü inançlı biri dua edince psikolojik olarak iyi hisseder. Ateist iseniz geçmiş olsun.

Bu konuda hocaya gozuktum ben o zaman daha farklı süretler gormekteydim. Şimdi öyle bir şey yok. Sadece ruhum sanki yerinden çıkıyor ve uyanmak istiyor. Olay bu. Okuyayarak uyuyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı