İkinci el ekran kartı fiyatları neden arttı?

O fiyatta ikinci ele yönel bence. RX570-580 bulursun, hatta biraz bütçe zorlarsan ve şanslıysan GTX 980 gibi eski ama canavar kartlar bile bulabilirsin. En kötü ihtimalle 1050 TI veya RX470 bulursun ki bunlar RX560'a beş basar.
Not: 970-980 bakacaksan güç kaynağına dikkat et.

O fiyatta ikinci ele yönel bence. RX570-580 bulursun, hatta biraz bütçe zorlarsan ve şanslıysan GTX 980 gibi eski ama canavar kartlar bile bulabilirsin. En kötü ihtimalle 1050 TI veya RX470 bulursun ki bunlar RX560'a beş basar.
Not: 970-980 bakacaksan güç kaynağına dikkat et.
Yani vardır illa ama sahibinden de falan bakıyorum genellikle elden vermek istiyor satıcılar. Ben ya Antalya'dan yada get ile bakıyorum.

GeT açtırabilirsin onlara, %9 komisyonunu ödersen fazla sıkıntı çıkartacak yoktur bence, en azından ben çıkartmazdım. Alternatif olarak bir yakınına veya arkadaşına aldırtıp göndertebilirsin.

Yani vardır illa ama sahibinden de falan bakıyorum genellikle elden vermek istiyor satıcılar. Ben ya Antalya'dan yada get ile bakıyorum.
Benzer bir durumdayız. Ben de R3 2200G kullanıyorum ve ekran kartı takviyesi yapmak istiyorum ama 2.el de ucuz değil. XFX RX570 kovalayacağım ya da Sapphire RX560 alacağım mecburen.

Benzer bir durumdayız. Ben de R3 2200G kullanıyorum ve ekran kartı takviyesi yapmak istiyorum ama 2.el de ucuz değil. XFX RX570 kovalayacağım ya da Sapphire RX560 alacağım mecburen.
Aslında acelem yok ama şundan korkuyorum tabiki bilemeyiz ama gün geçtikçe fiyatlar daha da artıyor. Geçenlerde sıfır gördüğüm bir RX570 1500TL iken şimdi 1700TL.

Aslında acelem yok ama şundan korkuyorum tabiki bilemeyiz ama gün geçtikçe fiyatlar daha da artıyor. Geçenlerde sıfır gördüğüm bir RX570 1500TL iken şimdi 1700TL.
Benim size tavsiyem, 2.el RX 570 almış biri olarak. Tam 2 yıla yakın süre önce,750 tl'ye almıştım. Nvidia almanı öneririm,AMD nin driveri görüntü kalitesi , kart stabil değil yani her an patliyacakmis gibi bi his veriyor :D 1050ti mi alırsın artik ne alırsın bilemem. Bu arada evet 2. el fiyatları çok çok artmış. 2 ay önce 640TL ye almadigim, 600 den inerse alicagim dedigim ürün suan en az 800 tl den başlıyor :) bakalım ben yine bekliyordum o ürünün 2.elinin 600 den aşağı ineceğini ..

Geri
Yukarı