İkinci el eşya satmak konusunda tavsiyeler

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Şu an sadece Sahibinden sitesine satmak istediğim eşyaları koydum. Her yere de mi koyayım? İlan öne çıkarma gibi şeyleri kullanayım mı?
Letgo, Dolap ve Technopat'ı düşünüyorum.
Hangi sitelere koymamı tavsiye edersiniz?

Sattığım şeyler: A yer kaplayan, B artık kullanmadığım, C yerine başkasını almak istediğim şeyler.
Beyaz tahta var ayaklı.
Telefonlarımı sattıp daha çok bataryalı olan bir tane alasım var.
Kaykayım var ama kullanmıyorum.

İsterseniz hepsinin listesini de yazarım. Sadece örnek olsun diye yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
elden satmak istediğin büyük pahalı ve kırılabilir ürünleri Letgo ya yükle.Letgo kargolama olmadan görerek bilerek yakın çevre ve konumda yüz yüze alım satım imkanı sağlar.
Sahibinden biraz daha üst düzey ve pahalı elektronik ürünleri hatta ev araba beyaz eşya... vs.icin uzak mesafelere satış için tasarlanmış olduğu için Uygun olabilir, sahibinden kullanıcıları da genelde buna uygun profilde olduğu için genelde sorun yaşanmaz.
Dolap ise orta küçük ölçekli ikinci el giysi ve eşya satmak için uygun ben kullanıyorum ama kargo ve kesintiler insanı sinir ediyor. Buradaki kitle ölücü Fakir ikinci elci pazarcı kitle olduğu için çok kazanç beklemeden kullanmadığınız eski ürünleri satabilirsiniz . büyük Elektronik ve pahalı ürünlerde ise dolap pek bana göre Uygun ve güvenilir değil.Sıkıntı olabilir. Küçük ucuz Eski yada alıpta beğenmeyip köşeye attığınız hiç kullanmadığınız sıfır giysi ayakkabı aksesuar eşya...vs. için kesintileri kafana takmayacaksan çok kazanç beklentin yoksa, elden çıksın da parası önemli değil diyorsan dolap işe yarar.

Şuan herşeyi Sahibindene koydum. 27 tane ilan var.
Sonra facebook'a da koydum. En çok face'den geliyor mesajlar. Ama sadece Sahibinden 2 kere,dolaptan 1 kere satış oldu.
Ama Dolap ek ücret alıyor.
Letgodan 2 tanecik mesaj geldi ama devamı yok. İzmirde olduğum halde.

Dolap uygulamasına bulaşma derim çünkü iade diye bir olayı var sattığın adam beğenmeyip iade etmek için ürününe bir şey yapabilir sen de bunu kanıtlamak için uğraşır durursun kıyafet falan satmak için kullan dolabı sadece öbür türlü elden satmak değerli eşyaları her türlü daha iyi

Geri
Yukarı