İkinci el konusunda dolandırıcılık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üzgünüm. Ne olur affedin, bir daha yapmayacağım. Akıllandım, insanların parasına göz dikmiyceğim. Üzgünüm, yemin ederim böyle bir şey yapmayacağım bir daha.
"Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste" dava konusunu düşüneceğim buna sosyal kullanıcıları karar versin. Sizce dava açayım mı?

images (3).jpeg
Diyip açın davayı.

Hocam açın bence ne kadar zararlı çıksanız da eve belge gitsin akıllanır bilgisayar gittiğinde.

Bana dürüst ol. Technopat IP adresini sağlamasaydı ve bu insanlar nasılsa 20 lira diyip peşine düşmeseydi pişman olacak mıydın? Dava edileceğin için değil günün birinde öyle bir anda o 20 liraya öyle bir şekilde muhtaç olabileceğini düşünerek pişman ol. O 20 lira belki adamın acil bir durumda hastane parası olacak. Belki günlerdir aç karnını doyuracak. Hırsızlık yaparak kolay kazandığın için parayı kolay kazanılan bir şey olarak görüyorsun ama insanlar 3 kuruş ekmek parası için günde 17 saat it gibi çalışıyor (1 gün 24 saat evet!)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mükemmelsin hocam.

Bence aç. Reşit olmadığı belli ama iyi bir ders alır.

Şimdi şöyle bir şey var dava açsanız bile sanırım ilgilenmeyeceklerdir veya başvuru kabul edilmeyecektir. Neden mi? Çünkü;

20 TL için bu ülkede sanırım hakim umursamaz.

Adalet olmadığından çocuğun telefonuna duruşma için bildirim bile gitmez.

Dava açmak için avukat, ücret karşılama vs derken 20 TL'yi geçer.

Nereden mi biliyorum? Çünkü yaşadım. 50 TL dolandırılmıştım 20 yaşımdayken sinirlenip hakimin yolunu tutmuştum.

Fakat aslında düzeltilebilir bu sistem. Fakat sanırım köklü bir değişiklik gerekecek. #erkensecimgelsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı