İkinci el GTX 1070 alınır mı?

• Konuyu başlatan alp2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B

alp2

Hectopat
Daha fazla  
Yeni ekran kartına geçmeyi düşünüyordum. Kendi ekran kartımı sattım ama fark ettim ki ekran kartı stokları bitmiş, hep fiyatlar uçmuş. 2 hafta önce 1500 TL olan RX 5500 XT veya 1650S'ler şu anda 3000 TL bazında. Letgo'da 2.el Galax GTX 1070 Exoc model ekran kartı buldum. 2000 TL. Sordum, 3 yıl önce almış 3 yıldır kullaniyor. Sizce almak sağlıklı olur mu? Alırsam direkt kullanayım mı yoksa çeşitli bakımlar mı yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni ekran kartına geçmeyi düşünüyordum. Kendi ekran kartımı sattım ama fark ettim ki ekran kartı stokları bitmiş, hep fiyatlar uçmuş. 2 hafta önce 1500 TL olan RX 5500 XT veya 1650S'ler şu anda 3000 TL bazında. Letgo'da 2.el Galax GTX 1070 Exoc model ekran kartı buldum. 2000 TL. Sordum, 3 yıl önce almış 3 yıldır kullaniyor. Sizce almak sağlıklı olur mu? Alırsam direkt kullanayım mı yoksa çeşitli bakımlar mı yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. :)
Test yapıp almanızı öneririm.
Yani mine yapmış olabilir.
Aldığınızda tozu varsa tozunu alın gerek duyuluyor ise termal ped değişimi yapılabilir.

3 yıllık ve 2. el bir gtx 1070 söylediğin rakama alınmaz. 5500 XT VEYA 1650 Super takip edin derim. Cuma günü incehesap gecesinde denk gelirse alırsınız.

3 senelik elektronik alet ikinci el alınmaz. Bende 3 sene önce aynı fiyata ikinci el 1080 Ti aldım fakat kart 1 haftalık bile değildi ucuz olsun sıfır olsun kanaatindeyim.

Vaktin varsa Mart sonu Nisan başı civarlarında stoklar yenilenecek ve haliyle fiyatlar gerçek değerlerine düşecek. Beklemek istemezsen en azından garantisinin bitimine bir kaç ay olan bir kart tercih et. Örneğin asus 1000 serilerine 3 yıl garanti veriyordu. Stoklar yenilenince tekrar al sat yapabilirsin. Bu arada 1070 1650s den bir tık daha iyi fps verir ancak rtx özelliği yoktur. Temiz bir 1070 se seni 1-2 yıl rahat idare eder.

Geri
Yukarı