İkinci el GTX 1070 ve 1080'e ne kadar verilmeli?

Temiz 1080 bulmak zor mining yapanlar bile vardı bu kartlar ile sonuçta eskimeye başladı bu kartlar 5K verdikten sonra 5800 civarı sıfır 3050 veya biraz üstüne RX 6600 almak çok daha mantıklı.
Hocam şuan vade farksız 5800 civarına denk geldiniz mi 3 gün içinde o bütçeler de kart arıyorum da Nvidia serisi.
Edit: konu sahibinden de özür dilerim araya girmiş oldum 1080 yerine 2060 almanız daha makul. Ortalama aralığı 5.5 ikinci elde fakat 1k farkla sıfır almak daha mantıklı.

Konu sahibinden de özür dilerim araya girmiş oldum 1080 yerine 2060 almanız daha makul. Ortalama aralığı 5.5 ikinci elde fakat 1k farkla sıfır almak daha mantıklı.
Hiç sorun değil.

Bütçem el verse zaten sıfır alırım. Açıkçası şu an bir ekran kartına 5200-5300 TL'den fazla vermek istemiyorum. Duruma göre bakacağım, zaten 5-6 yıl gibi uzun süreli kullanmayacağım. Belki 1 yıl, belki iki. Bilemediniz üç, üç buçuk yıl.

3750 Liraya ilk elden mining ve OC yapılmamıs tornavida değmemiş üst model bir GTX 1060 6 GB satan biri olarak sunu rahatlıkla soyleyebilirim ki 5-6 senelik kartlara bu 3000-5000 liralar vermek kumardır. Garantisi yeni bitmiş olsa aklıma yatacak ama kart bir arıza verse paranız uctu gitti şanslıysanız 500-1000 lira arasına tamir ettireceksiniz bunu önceden sezimleyip sıfır bir kart almak daha mantıklı her zaman hiç degilse kafanız iki sene rahat olur.

Ayrıca sıfır 3 yıl garantili RX 6600'ın 6500 liraya satıldığı bir ortamda onun 4/3'ü performans veren 5-6 senelık bir karta sırf NVIDIA diye 5000-6000 lira istenmesi sacmalıktır.

Aynı şey benim sattıgım 1060 icin de gecerli bu kartın ederi benim gozumde maksimum 2500 lira ama piyasa kosulları mining, stok sorunlarından dolayı oyle bir degismis durumdaki sıfırı daha ucuza gelecek neredeyse.

Su Bitcoin yokken kartın fiyatını performansı belirlerdi milletin aldığı GTX 680 Lightningler falan iki UC jenerasyon sonra cop olurdu tabii bunda enflasyonun da etkisi cok onu da atlamamak lazım.

İyice toparlayacak olursam stoklar hazır biraz rahatlamıs piyasada RX 6600 gibi FP kartı rahatça bulunabiliyorken 5000 kusur liralar verip ikinci el garantisiz kart almak bana mantıksız geliyor.

@hyperchondriac değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. 5000 TL'nin üstüne çok çıkamadığım için 6500 XT gibi encoder yoksunu kırpılmış kart da mantıksız gelince 1650 almaya da yanaşmıyorum.

Sanırım ekran kartsız kalacağım ya da 5500-5600 TL seviyesinde garantili 2060, 3050, 1660 Ti gibi kart kovalayacağım. Doğru muyum?

Son düzenleme:
Bu kurtarır mı?

Büyük ihtimalle hayır, 6000 TL 6600 için güzel fiyat olsa da önceliğim daha düşük fiyatlı kartlar. Çok ama çok zorlarsam belki düşünebilirim, kart için de kendimi zorlamak istemiyorum açıkçası. Bu kartın 2-3 ay boyunca aynı fiyatta kalması da pek mümkün değil zaten.

@hyperchondriac değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. 5000 TL'nin üstüne çıkamadığım için 6500 XT gibi encoder yoksunu kırpılmış kart da mantıksız gelince 1650 almaya da yanaşmıyorum.

Sanırım ekran kartsız kalacağım ya da 5500-5600 TL seviyesinde garantili 2060 kovalayacağım. Doğru muyum?

İşin icine Streaming vs girince bütün yazdıklarım çöp oluyor tabii ben saf performansa odaklanıyorum her zaman ve birine bir şeyyi tavsiye ederken bu kotu piyasada parası ne kadar cebinde kalabilir veya su kadar daha kendini zorlasa daha rahat eder gibi şeyler düşündüğümden bu kadar uzun yazdım umarım istekleriniz doğrultusunda ve umduğunuz fiyata bu işi halledersiniz.

İşin icine Streaming vs girince bütün yazdıklarım çöp oluyor tabii ben saf performansa odaklanıyorum her zaman ve birine bir şeyyi tavsiye ederken bu kotu piyasada parası ne kadar cebinde kalabilir veya su kadar daha kendini zorlasa daha rahat eder gibi şeyler düşündüğümden bu kadar uzun yazdım umarım istekleriniz doğrultusunda ve umduğunuz fiyata bu işi halledersiniz.
Umarım. Sanırım dediğiniz gibi garantisi olan ucuz 2060 bakacağım.

Geri
Yukarı