İkinci el HDD'in çalışma / durma sayısı 21.000

Bluedad

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun süredir laptop için HDD aramaktayım. Bir tane WD Blue, çok az çalışmış (yaklaşık 50 saat) bir disk buldum. Fakat çalışma/durma sayısı 21.000 civarında. Bu durum sorun yaratır mı? Mesela benim kullandığım 8 yıllık disk ama 10.200 çalışma/durma sayısı var. Yorumlarsanız sevinirim.

Arkadaşlar uzun süredir laptop için HDD aramaktayım. Bir tane WD Blue, çok az çalışmış (yaklaşık 50 saat) bir disk buldum. Fakat çalışma/durma sayısı 21.000 civarında. Bu durum sorun yaratır mı? Mesela benim kullandığım 8 yıllık disk ama 10.200 çalışma/durma sayısı var. Yorumlarsanız sevinirim.
Bütçeniz nedir?
Kriterlerinize uygunsa bana ulaşabilirsiniz. Test sonuçları mevcut.
Bu arada çalışma durma sayısı normal değil. Çip değişmiş olabilir.

Ne kadar düzgün kullanırsa kullansın HDD SSD gibi nazik kullanıma uygun elektronik aletler 2.el almayı tavsiye etmiyorum iyi günler.

Ne kadar düzgün kullanırsa kullansın HDD SSD gibi nazik kullanıma uygun elektronik aletler 2.el almayı tavsiye etmiyorum iyi günler.
Hocam öyle de şu an sıfır 2.5” HDD yok piyasada. Olanlar da aşırı pahalı. Bana sadece depolama için lazım. SSD kullanıyorum normalde. Mesela sıfır diye yazılan ilanlarda, daha önce açılmış, test edilmiş ürün dolu. Ama adam sıfır yazıyor diske. Sıfırsa niye açıp test edildi diye sorduğumda cevap yok tabi. O yüzden 2. elden başka şansım yok. Elimdeki HDD son günlerini yaşıyor.

Hocam öyle de şu an sıfır 2.5” HDD yok piyasada. Olanlar da aşırı pahalı. Bana sadece depolama için lazım. SSD kullanıyorum normalde. Mesela sıfır diye yazılan ilanlarda, daha önce açılmış, test edilmiş ürün dolu. Ama adam sıfır yazıyor diske. Sıfırsa niye açıp test edildi diye sorduğumda cevap yok tabii. O yüzden 2. elden başka şansım yok. Elimdeki HDD son günlerini yaşıyor.

Dediğini gayet iyi anlıyorum benim başıma 1 2 ay önce denk geldi aldım mecbur şekilde server için ama şimdi bilgisayar reset falan atınca görmüyor HDD'yi yani alacağın kişi tekil şahıs olmasın dükkandan falan al garanti kapmasında olsun bazı dükkanlar garanti veriyor.

Dediğini gayet iyi anlıyorum benim başıma 1 2 ay önce denk geldi aldım mecbur şekilde server için ama şimdi bilgisayar reset falan atınca görmüyor HDD'yi yani alacağın kişi tekil şahıs olmasın dükkandan falan al garanti kapmasında olsun bazı dükkanlar garanti veriyor.
Genelleme yaparak hata yapıyorsunuz. Tüm test sonuçlarını açıkça paylaşıyorum. Ayrıca asıl dükkanlardan uzak durulması gerekiyor. Bizzat şahit oldum adam 2007 model bir harddisk gönderdi bana sıfır diye. Sata portlarının altı oksitlenmişti. Konu sahibine gelecek olursak şuan hddler adeta kara borsada eğer sıfır alacaksanız bekleyin derim. Kendi sattığım ürün laptopumdan çıkma şuan 860 evo kullandığım için satıyorum.

Genelleme yaparak hata yapıyorsunuz. Tüm test sonuçlarını açıkça paylaşıyorum. Ayrıca asıl dükkanlardan uzak durulması gerekiyor. Bizzat şahit oldum adam 2007 model bir harddisk gönderdi bana sıfır diye. SATA portlarının altı oksitlenmişti. Konu sahibine gelecek olursak şu an HDD'ler adeta kara borsada eğer sıfır alacaksanız bekleyin derim. Kendi sattığım ürün laptopumdan çıkma şu an 860 Evo kullandığım için satıyorum.

Ben burada size veyahut başka kişilerin sattığı satacağı ürüne lafım yok lakin durum ortada 2.el e ne kadar test yaparsanız yapın donanımsal hata olduktan sonra sıkıntı çıkacaktır. Alacaksanız haftaya indirimler var onlardan faydalanabilirsiniz.

Server'in marka/modeli neydi hocam?

Ben burada size veyahut başka kişilerin sattığı satacağı ürüne lafım yok lakin durum ortada 2.el e ne kadar test yaparsanız yapın donanımsal hata olduktan sonra sıkıntı çıkacaktır. Alacaksanız haftaya indirimler var onlardan faydalanabilirsiniz.
Haftaya nerede indirim olacak hocam?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı