İkinci el iPhone önerisi

Kazooo

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 2. el iPhone almayı düşünüyorum fakat hangi modeli almalıyım? Bütçemin yettiği cihazlar iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone SE 2020, iPhone X. Beni en az 3 4 yıl götürebilecek bir cihaz lazım, bilgisi olan arkadaşlar beni bilgilendirirse sevinirim.

Tüm modeller de o kadar götürür. Hangi fiyatlara buldun onu yazarsan daha iyi olur.
10.000 tl civarına 2. el iphone s 2022 almayı düşünüyorum. Amacım uzun ve sorunsuz kullanmak, telefon zaten yeni. Ekran, boyut, pil gibi şeylerde tatmin etmeyeceğinin farkındayım, sizce mantıklı mı ?

8 oneririm.
Internette X kronik sorunluymus diye yazilar okudum. Ayrica centik cok itici duruyor.

10.000 TL civarına 2. el iPhone s 2022 almayı düşünüyorum. Amacım uzun ve sorunsuz kullanmak, telefon zaten yeni. Ekran, boyut, pil gibi şeylerde tatmin etmeyeceğinin farkındayım, sizce mantıklı mı?

Ben şahsen kendim için 8 Plus düşünüyorum, bütçem o kadarına yetiyor.

Sizin için ekran önemli değilse SE 2020 ya da SE 2022 düşünebilirsiniz, aralarında bariz bir fiyat farkı varsa SE 2020 düşünün derim çünkü SE 2022 ilk çıktığında ben de dahil çoğu kişi SE 2022'nin, SE 2020'ye göre getirdiği ekstra(!) özelliklere karşın asla o fiyatları hak etmediği kanaatindeydi. Burada firmaya(lara) bir eleştirim olacak; hangi firma olursa olsun, firmaların, insanları aptal/enayi yerine koymalarına karşıyım, yukarıda bahsettiğim neden bunlardan birisiydi sadece.

10s Max modelini de düşünebilirsiniz, 10 & 10r & 11'e göre göze daha hoş geliyor. Çentikli tasarıma tamamiyle düşman değilim fakat bence 8 Plus ve önceki modellerin, çentikli modellere göre daha şık olduğunu düşünüyorum.

Kısacası son karar size kalıyor:))

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme önemli ise SE 2020 ekran boyutu önemsizse iPhone 8 ekran büyük olsun kamerada benim için önemli dersen X alabikirsin ama 8 Plus'da iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı