İkinci el iPhone X alınır mı?

GodlessGame

Decapat
Selamun aleyküm Technopat üyeleri şimdi seneye Haziran ayında işe gireceğim. 3 ay çalışıp iPhone X almayı düşünüyom. Nasıl dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi Sahibinden'de iletişim mağazaları var bunlar 5000-6000 TL arası iPhone X veriyorlar 15 ay garantisi falan var. Apple Türkiye garantisi bu arada. Bazıları 20 ay veya daha fazla hatta 2 haftalık (2 hafta kullanılmış) falan da olabiliyor. Bunlardan almayı düşünüyorum çünkü iPhone X şu an 7000-10000 TL arasında bulunabiliyor. Gecen pazar Türk Telekom'da peşini 9800 TL'ydi. Bu arada öğrenciyim bütün paramı biriktirip babamdan da izin alınca böyle bir şey düşünüyorum. Sizce mantıklı mı?

Örnek:
ikinci el gri Apple iPhone X Cep telefonu

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam da neden hocam ? yanlış anlamayın ancak 2000-3000 tl ye Iphone X ile yapabileceğiniz herşeyi yapabileceğiniz telefonlar var iken. Gerçekten anlamıyorum çok zengin olursunuz bir telefona 10000 tl verebilecek maddi gücünüz olur anlarım ancak öğrenci olup 3 ay emek verip çalışıp gidip kazandığınız parayı bu telefona vermek neden bu kadar önemli sizin için ? Kesinlikle sizi eleştirmiyorum sizi anlamaya çalışıyorum. Nihayetinde para sizin paranız ben karışamam ama açıklayabilirseniz sevinirim.

Bence o kadar çalışıp bir telefona para vermek mantıklı gelmiyor fakat sen istiyorsan çalışıp emek edeceksin ben sıfır almanı öneririm almışken bir kere al yani

Direkt olarak bu modeli almanızı önermem. iPhone 6 sahibiyim. Her sene belirli bir yere kadar paranı biriktirip bir üstünü alabilirsin. Böylelikle güncelde kullanmış olursun. Açıkçası sıfırına bakman daha sağlıklıdır.

Sorduğun soru, 3 ay aralıksız sabah 6 akşam 8 çalışıp sonunda gelen tüm parayla bir telefon almak mantıklı mı? Sorduğun soru bu değil mi? Yanlış anlamadım yani? :D Umarım 3 ay çalıştıktan sonra kendine doğru cevabı kendin verebilirsin.

3 ay önce 5000 TL'ye 0'ı vardı iPhone X'in. O zaman alabilirdin. Şuan alınmaz. 2.el ise önermiyorum. İlla iPhone alıcam derseniz 7 altını önermem.

Çalıştığın o 3 ay, senin gözünde bir iPhone X ediyorsa al. Öğrenci olduğunu söylüyorsun, çok daha faydalı kullanılabilir bu para. Tekrar düşün.

Geri
Yukarı