İkinci el RTX 3080 Ti önerisi

Bütçe
11.000
Vallahi o kadar detaylı bilgileri sorsak herhalde karşı taraf küfür eder adama az önce BIOS ayarlarıyla oynandı mı diyorum bilmiyorum diyor ilk sahibi siz misiniz diyorum çünkü bu bilgiyi bilmiyorsam muhtemelen ikinci sahibidir diye düşündüm ya da bir yerden aldı herhalde mining yapmak için kardeşim bütün bilgiler yazıyor görmüyor musun diyor ben nereden bileyim diyor tuhaf çözemedim.

İlk sahibini boş ver ne yapacaksın zaten. Ama diğer sorulara cevap vermiyorsa kaçın, uzaklaşın.

Benim aldığım mining kartı da kaç aracı değiştirmiş bilemiyorum. Garanti var diye garantiye vermiştim. 2. kez göndermiştim başka bir sorun yaşadığımdan. Bu sefer iade almak için şansımı denedim. Fatura sahibinin onayı lazım deyip mail atıp onay almaya çalıştılar. Fatura sahibi ile ben görüştüm, konuştum. Ondan alan kişi 12K çarpmış bu adamı. O çarpan adamı getir sana iade onayını vereyim dedi. Kaç tane aracı geçmiş nereden bileyim dedim. :D Siz böyle deyince bu anım aklıma geldi. En kötü ihtimal iade alamaz, değişim alırsın garantiden.

Bu arada ben 1,5 yıldır mining yapıyorum, mining'in kartları eskittiğine dair somut bir şey gözlemlemedim, tabi karttan son sürat verim almak için ayarları sona dayayan olduysa o başka ama öyle kullanan çok azdır, acemiler yapar ancak.

Bilinçli bir mining kullanıcısı zaten oyuncudan daha az zarar verir karta. Çünkü undervolt yaparak sıcaklığını, çektiği gücü düşürebilir. Ama oyuncu son ayarlarda, full güçte ve daha yüksek sıcaklıklar da oynayarak daha çok yarar kartı. Ha 24 saat yapamaz sadece o var.

İlk sahibini boş ver ne yapacaksın zaten. Ama diğer sorulara cevap vermiyorsa kaçın, uzaklaşın.

Benim aldığım mining kartı da kaç aracı değiştirmiş bilemiyorum. Garanti var diye garantiye vermiştim. 2. kez göndermiştim başka bir sorun yaşadığımdan. Bu sefer iade almak için şansımı denedim. Fatura sahibinin onayı lazım deyip mail atıp onay almaya çalıştılar. Fatura sahibi ile ben görüştüm, konuştum. Ondan alan kişi 12K çarpmış bu adamı. O çarpan adamı getir sana iade onayını vereyim dedi. Kaç tane aracı geçmiş nereden bileyim dedim. :D Siz böyle deyince bu anım aklıma geldi. En kötü ihtimal iade alamaz, değişim alırsın garantiden.

Bilinçli bir mining kullanıcısı zaten oyuncudan daha az zarar verir karta. Çünkü undervolt yaparak sıcaklığını, çektiği gücü düşürebilir. Ama oyuncu son ayarlarda, full derece ve daha yüksek sıcaklıklar da oynayarak daha çok yarar kartı. Ha 24 saat yapamaz sadece o var.
aynen öyle, oyuncudan çıkmış bir kart benim için çok daha riskli çünkü gpu çipi oyunda daha çok zorlanıyor ve zarar görüyor

Benim de alacağım kart, şu an testlerini attı arkadaş.

Sıcaklık çok iyi, çektiği güç tamamı. Yani undervolt vs yok. KFG da var tamamdır işte.

WhatsApp Image 2023-01-17 at 22.36.35 (1).jpeg

Bir tane buldum ayarları böyle,3080 ti arıyordum fakat şansima rtx 3090 buldum 10K'ya Eki Görüntüle 1636555Eki Görüntüle 1636557

GPU-Z‘de ki ve Furmark da ki çekirdek hızları aynı değil. Test hemen yapılmış bitmiş öyle sonuç çıkmış. 350-400W çeken bir kart için sıcaklık çok düşük. İşlem görmüş de olabilir, uzay sistemde de yapmış olabilir. 10 dk ya da 30 dk test yaptır. Mavi ekran, siyah ekran vs gibi bir şey olacak mı ona bak.

GPU-z‘de ki ve FurMark da ki çekirdek hızları aynı değil. Test hemen yapılmış bitmiş öyle sonuç çıkmış. 350-400W çeken bir kart için sıcaklık çok düşük. İşlem görmüş de olabilir, uzay sistemde de yapmış olabilir. 10 dk ya da 30 dk test yaptır. Mavi ekran, siyah ekran vs gibi bir şey olacak mı ona bak.

Kısa sürede testi ben istemiştim 1080 piksellik ondan yana bir sıkıntı yok da sen çekirdek kızları farklı dedin ya acaba 1080 piksellik ve 1 dakikalık testi dediğim için ben ondan kaynaklı olabilir mi sonuçta tam yük altında çalıştırmadım ben kişinin kendisiyle de konuştum bu şekilde ifade etti.

Screenshot_2023-01-18-15-58-47-09_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg

Bu şekilde 4 dakikalık bir test yollamıştı 2K çözünürlükte sanırım daha öncesinden, sen şimdi oradaki hızlara takılınca ben de aklından şüphe uyandırdı adamdan 30 ya da 40 dakikalık bir test yaptırmasını istedim saatte 4 olduğu için bugün alacağımız üzerine sözleşmiştik şimdi adamdan tekrar bir test isteyince bu sefer de adam atarlandı sizin istediğiniz testi yaptım daha ne istiyorsunuz gibisinden.

Kısa sürede testi ben istemiştim 1080 piksellik ondan yana bir sıkıntı yok da sen çekirdek kızları farklı dedin ya acaba 1080 piksellik ve 1 dakikalık testi dediğim için ben ondan kaynaklı olabilir mi sonuçta tam yük altında çalıştırmadım ben kişinin kendisiyle de konuştum bu şekilde ifade etti.

Hayır, olamaz.

Furmark testine bak. 1080p, GPU Core'lere bak, aldığı FPS farklarına bak. Bu adam seni tokatlamaya çalışıyor.

Bu şekilde 4 dakikalık bir test yollamıştı 2K çözünürlükte sanırım daha öncesinden, sen şimdi oradaki hızlara takılınca ben de aklından şüphe uyandırdı adamdan 30 ya da 40 dakikalık bir test yaptırmasını istedim saatte 4 olduğu için bugün alacağımız üzerine sözleşmiştik şimdi adamdan tekrar bir test isteyince bu sefer de adam atarlandı sizin istediğiniz testi yaptım daha ne istiyorsunuz gibisinden.

Atarlanıyorsa yaptığı çakallık gün yüzüne çıkıyor işte. Satmak isteyen birisi böyle yapmaz, çakallık peşinde bu adam.

Benim anlaştığım adamın ofisindeymiş kart. Taa kardeşinin evine götürüp test yaptı, bana öyle attı. Alıyorsan al geç derdin bu çakal. Şikayet et, geç.

Yeni konular

Geri
Yukarı