İkinci işletim sistemini gizlice yükleme

Darlingcode11453

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8gb
Ekran kartı
Mx110
İşlemci
İ5
İlk kez konu açtım yanlış yere açmış olabilirim. Arkadaşlar elimde iş yerime ait Windows 10 olan bir laptop var. Windows 10'u iş için kullanıyorum ama ikinci işletim sistemi olarak Windows 7 kurmam lazım (çünkü kullandığım bazı programlar Windows 7 üstünde çalışmıyor). Windows 7'yi gizlice kurmak istiyorum ama bilgisayar açılırken ön yükleme yöneticisi falan gelmemesi lazım yarın bir gün bilgisayarı geri işe verirsem eskisi gibi olması lazım. Nasıl kurabilirim gizlice. Diski ikiye bölüp D diskini gizledim.

Windows7'yi önce kurup, sonra Windows 10 kurmalısın. Windows7'nin önyükleyicisi Windows 10'u tanımaz.

Windows 10'da dosyalar var silemem :( acaba USB'ye Windows 7 kurup açsam olur mu?
Allah'ım ilk defa benim DISM'da bunu savunan birini gördüm. Çok şükür yarabbim.

Easybcd ile Windows 7 girdisi ekle.

Çok sağ olun hocam deneyeceğim bu akşam.

Windows 7'yi sonra kurarsanız Windows 10 üstünden gelişmiş ayarlara girin. CMD'yi açın şunları girin:
bootrec /RebuildBcd
bootrec /fixMbr
bootrec /fixboot

Windows 10'da dosyalar var silemem :( acaba USB'ye Windows 7 kurup açsam olur mu?

Çok sağ olun hocam deneyeceğim bu akşam.

64 GB bir flash belleğe Windows To Go yapabilirsiniz. Biraz yavaş çalışabilir ama işinizi görür diye düşünüyorum.

Windows 7'yi sonra kurarsanız Windows 10 üstünden gelişmiş ayarlara girin. CMD'yi açın şunları girin:
bootrec /rebuildbcd
Bootrec /fixmbr
Bootrec /fixboot

CMD'yi açamıyorum adminde değilim.
64 GB bir flash belleğe Windows to GO yapabilirsiniz. Biraz yavaş çalışabilir ama işinizi görür diye düşünüyorum.

Aynı anda 5 tane Android emülatör açmam lazım lazım elimde 16 GB USB var Windows 7 superlite kuracağım kurulunca 5-6 GB oluyor.

Aynı anda 5 tane Android emülatör açmam lazım lazım elimde 16 GB USB var Windows 7 superlite kuracağım kurulunca 5-6 GB oluyor.
64GB altı bellekleri uygulama görmüyordu diye hatırlıyorum. Siz yine de bir bakın ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı