İkinci işletim sistemini gizlice yükleme

Darlingcode11453

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8gb
Ekran kartı
Mx110
İşlemci
İ5
İlk kez konu açtım yanlış yere açmış olabilirim. Arkadaşlar elimde iş yerime ait Windows 10 olan bir laptop var. Windows 10'u iş için kullanıyorum ama ikinci işletim sistemi olarak Windows 7 kurmam lazım (çünkü kullandığım bazı programlar Windows 7 üstünde çalışmıyor). Windows 7'yi gizlice kurmak istiyorum ama bilgisayar açılırken ön yükleme yöneticisi falan gelmemesi lazım yarın bir gün bilgisayarı geri işe verirsem eskisi gibi olması lazım. Nasıl kurabilirim gizlice. Diski ikiye bölüp D diskini gizledim.

Dual boot yapabilirsiniz ama önyükleme yöneticisi geliyor o yüzden 2.bir HDD veya SSD takın. Boot menüsüne girip taktığınız depolama birimini seçersiniz oradan boot edersiniz. Ya da VMware, VirtualBox gibi sanal makine programlarını kullanabilirsiniz.

Dualboot şeklinde kurabilirsin fakat gizlersen nasıl açmayı düşünüyorsun?

Bende bunu sordum CMD açılmıyor açılsa eklerdim oradan :(

Normal dualboot yapın. İstendiği zaman ise önyükleyiciden Windows 7'yi kaldırın easybcd kullanarak. Sonra D: Bölümünü silin.

Admine giremiyorum ama easybcd çalışır mı admin olmadan.

Bende bunu sordum cmd açılmıyor açılsa eklerdim ordan :(

Easybcd'yi Windows 7 üzerinden çalıştırırsın sonra Windows 7'yi loaderdan silersin yeniden başlattığında sadece Windows 10'dan boot eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı