İkinci M.2 SSD alırken neye dikkat etmek gerekir?

• Konuyu başlatan grkns
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 619

grkns

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS B550M kullanıyorum. 2.slota bir adet daha M.2 SSD alacağım. Dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? İlk slottaki XPG 512 GB SX8100 model. 2.slota aynı marka almam gerekirmi ya da yazma okuma hızları farklı olsa bir şey olur mu? Şimdiden vakit ayırıp cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Merhaba, ASUS B550M kullanıyorum. 2.slota bir adet daha M.2 SSD alacağım. Dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? İlk slottaki XPG 512 GB SX8100 model. 2.slota aynı marka almam gerekirmi ya da yazma okuma hızları farklı olsa bir şey olur mu? Şimdiden vakit ayırıp cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Sizden istediğim birkaç bilgi var bu soruyu en iyi şekilde yanıtlayabilmem için:

Şu anki mevcut SSD'nizi hangi yuvada kullanıyorsunuz?

Anakart modeli nedir?

M.2 SSD Frozr kullanıyorsanız hangi yuva için kullanıyorsunuz?

Zamanla yazma ve okuma hızları düşme olmuş mu kontrol et

Samsung marka olup olmamasına dikkat edin hocam Samsung marka M.2 SSD ile sabit yüksek hız alırsınız bence. İstediğinizi alın zararı olmaz normal olduğu gibi çalışır hocam.

Hayır gerekmez.

Sorun olmaz.

Bütçenizi ve ankartınızı söylerseniz size öneride bulunabilirim.

1000tl civarı bütçem var. 1tb daha almak istiyorum.
Sizden istediğim birkaç bilgi var bu soruyu en iyi şekilde yanıtlayabilmem için:

Şu anki mevcut SSD'nizi hangi yuvada kullanıyorsunuz?

Anakart modeli nedir?

M.2 SSD Frozr kullanıyorsanız hangi yuva için kullanıyorsunuz?

xpg SX8100 512GB

1.slotta takılı. alttaki slot boşta
Zamanla yazma ve okuma hızları düşme olmuş mu kontrol et
hangi programla sağlıklı bir şekilde kontrol edebilirim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı