İkinci monitörde ölü renkler ve beyazlık solgunluk

Berkay549

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben ikinci el bir monitör aldım ikinci ekran olarak kullanmak, iş yaparken, oyun oynarken yandan bir şeyler izlemek için. Aldığım monitörü bağladım ve görüntüsünü hiç beğenmedim. Ana monitörümde renkler canlı ve iyiyken ikinci monitörde renkler solgun, sanki gama problemi varmış gibi ekranda beyaz bir örtü üzerinden renkleri vermeye çalışıyormuş gibi bir görüntü var. Bunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-03-10 at 14.56.29.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-10 at 14.56.29.jpeg
    127,2 KB · Görüntüleme: 53
  • WhatsApp Image 2022-03-10 at 14.56.30.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-10 at 14.56.30.jpeg
    123 KB · Görüntüleme: 40
Panel tipi TN. TN panel monitörlerin renkleri canlı olmaz.
Daha önce daha canlıydı demişsiniz. Şöyle anlatayım, siz bir monitöre tekli olarak bakarsanız "hmm monitör. Güzelmiş. Renkleri iyi. Dersiniz. Ama yanına IPS panel monitör koyarsanız beyniniz bir nevi kıyaslama yapar ve o daha kötü duruma düşer.

Panel tipi TN. TN panel monitörlerin renkleri canlı olmaz.
Daha önce daha canlıydı demişsiniz. Şöyle anlatayım, siz bir monitöre tekli olarak bakarsanız "hmm monitör. Güzelmiş. Renkleri iyi. Dersiniz. Ama yanına IPS panel monitör koyarsanız beyniniz bir nevi kıyaslama yapar ve o daha kötü duruma düşer.
Anlıyorum ben de 500 TL'ye aldığım monitörden son model bir monitörün renk performansını beklemiyorum fakat görüntü ölü beyazlığında.

Almadan önce keşke araştırsaydın. Renk canlılığı olarak bundan daha iyi olan TN panel monitörler de var ama sen en dandik olanına denk gelmişsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı