İktisat okumak için hangi liseye gitmeliyim?

Adında "lise" geçen bir okula gitmeniz yeterli. Şansınızı eğitim türü değişeceği için artırmış olmak istiyorsanız anadolu lisesine gidin.
İktisat bölümü lise mezunlarının okuyabileceği bir bölüm. Başka bir şart aranmıyor. Bir de sınava girip barajı geçmeniz gerek. Onun dışında tercih oyunundan galip çıkmak size kalıyor.

İktisat bölümü ağırlıklı olarak sayısal derslerden ibarettir.Anadolu Lisesine giderek sayısal bölüm eğitimi alarak liseden mezun olmanız üniversitede iktisat bölümü okurken avantaj sağlar.

İktisat bölümü ağırlıklı olarak sayısal derslerden ibarettir.Anadolu Lisesine giderek sayısal bölüm eğitimi alarak liseden mezun olmanız üniversitede iktisat bölümü okurken avantaj sağlar.

İktisat eşit ağırlık puanıyla öğrenci alır, yani öğrencinin sayısal değil eşit ağırlık okuması gerekir. Arkadaşa yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

İktisat eşit ağırlık puanıyla öğrenci alır, yani öğrencinin sayısal değil eşit ağırlık okuması gerekir. Arkadaşa yanlış bilgi vermeyelim lütfen.
Yazımı dikkatli okursanız İktisat bölümünün sayısal puani ile alım yaptığını söylemedim.İktisat derslerinin sayısal ağırlıklı olduğunu söyledim bu yüzden sayısal okuması daha mantıklı.

Geri
Yukarı