İlaç geçmişi pilotluğa engel mi?

dorukalpavcii

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben zamanında ders çalışabilmek için concerta 36 mg ilaç alıyordum şimdi bıraktım herhangi bir psikolojik rahatsızlığım bulunmamaktadır. Bu benim pilot olmama engel olur mu?

Muhtemelen olur bende kullanmıştım pilotluktan vazgeçtim sırf bunun için almazlar diye.

Maalesef engeller. Bütün aşamaları kusursuz geçsen bile en son sağlık mülakatına çağırılacaksın ve geçmiş ilaçlara, operasyonlara ve muayenelerine bakacaklar. Bu ilacı görürlerse elenirsin maalesef.

Reçeteli mi alıyordun bu arada ilacı? İlacı bilmediğim için soruyorum.

çocukken kullandım ama 14 yaşındaydım hali hazırda kullandığım bir ilaç yok pilotaj okudum buraya kadarda sıkıntı yok 1 senem kaldı o yüzden soruyor5um

Maalesef engeller. Bütün aşamaları kusursuz geçsen bile en son sağlık mülakatına çağırılacaksın ve geçmiş ilaçlara, operasyonlara ve muayenelerine bakacaklar. Bu ilacı görürlerse elenirsin maalesef.

bu ilacı şu anda türkiyenin yarısı kullanıyor ben odaklanma amaçlı kullandım ilaç kırmızı reçete normal amacı DEHB.

Son düzenleme:
bu ilacı şu anda Türkiye’nin yarısı kullanıyor ben odaklanma amaçlı kullandım ilaç kırmızı reçete normal amacı DEHB.
E-nabız’ını bir kontrol et eğer gözüküyorsa orda pek şansın yok maalesef.

Hocam eczacı çırağı olarak cevap verebilirim.
Bu ilaç psikiyatrist tarafından onaylanmadıkça yazılamıyor. Uyuşturucu grubunda olduğu için de kırmızı reçete tabii.

Sebebi ise etken maddesinin -adını yazmayayım- bir uyuşturucu madde türevi olması.

Kendim de kullandığım için aşinayım ilaca.

Hocam eczacı çırağı olarak cevap verebilirim.
Bu ilaç psikiyatrist tarafından onaylanmadıkça yazılamıyor. Uyuşturucu grubunda olduğu için de kırmızı reçete tabii.

Sebebi ise etken maddesinin -adını yazmayayım- bir uyuşturucu madde türevi olması.

Kendim de kullandığım için aşinayım ilaca.
Bilgilendirme için çok teşekkürler öncelikle. Maalesef bu tür ilaçlar ne amaçlı kullanılıyor olursa olsun kabul edilmez firmalar tarafından.

Yeni konular

Geri
Yukarı