İlişkide kararsız kalmak

safakuyanikk

Hectopat
Kız arkadaşım var, yaklaşık 1 senedir süren bir ilişkimiz var.
Kendisi bana, ben de ona çok değer veriyorum. Şu corona virüs öncesi her şey çok güzeldi evde film izlemeler yakınlaşmalar vs virüsten sonra ailem dışarı çıkmama izin vermedi, yaklaşık 3 ay boyunca herkes çıksa da ben çıkamadım. Kız arkadaşım ile anca telefonda görüşebildim ki telefona bakmayı da sevmeyen bir insanım, genelde LoL falan oynarım. Neyse ilişkimizde birkaç sorun oldu, önceden ben kaybetmekten gram korkmazdım çünkü tip olarak cidden iyi bir tipe sahibim, seneye memurluk kariyerim de başlıyor ama değer verdiğim için bu kızla ciddi düşünüyordum, kavgalarımızda ilişkiyi bitirmeye çalışıp sürekli suçu bana atıyor. "Sen bitiriyorsun" gibi şeyler söylüyor ki öyle rahat hissedeceksen öyle olsun diyorum içimden, bir yanda sanki başka bir kıza dokununca ona dokunduğum gibi hissettirmeyeceğini söylüyor, sanki onu sevdiğim gibi sevemeyeceğimi değişeceğimi, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ki asla böyle basit bir ilişki istemem. Her türlü zorlukta abartılmayacak hatalarda bile yanımda dursun isterim aldatma gibi konularda ayrılması normal ama bir 7-8 saat yazmadım diye de ayrılmak istemez bir insan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızı sevmediğini söylemiyor arkadaş seviyorum diyor ayrılmak istemediğini belirtiyor şu cümlesi beni ikna etti şahsen
" içimden, bir yanda sanki başka bir kıza dokununca ona dokunduğum gibi hissettirmeyeceğini söylüyor, sanki onu sevdiğim gibi sevemeyeceğimi değişeceğimi, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım"
Bence ayrılmak mantıklı bir çözüm değil

Kızı sevmediğini söylemiyor arkadaş seviyorum diyor ayrılmak istemediğini belirtiyor şu cümlesi beni ikna etti şahsen
" Içimden, bir yanda sanki başka bir kıza dokununca ona dokunduğum gibi hissettirmeyeceğini söylüyor, sanki onu sevdiğim gibi sevemeyeceğimi değişeceğimi, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım"
Bence ayrılmak mantıklı bir çözüm değil.

Daha mantikli bir cozumun varsa kendin soyle. @Silinen üye kanka sonsuza kadar sevgili kalamazsiniz. Madem kendinin de dedigi gibi yakisiklisin flan ayril. Belki de gercekten sevdigini sanıyorsundur. Her sey bir yere kadar yani. Hayatta sadece o kız yok.
Başka kizlarda var. Baska kizlar tanı. 1 yil yeteri kadar uzun bir sure. Her seye, her zaman duygusal yaklasmaman lazim. Yoksa insanlar senin bu yonunu kullanabilir. Azicik duygusuz olmak asiri kotu bir sey degil bence.

Kızı ciddi anlamda seviyorum zaten böyle duygusal olan bir insan değildim yazmazdım günde en fazla 1 saatimi ayırır ayırmazdım o zamanlar bana ilgisi farklıydı sonradan oyunu bile bırakıp kendisi ile ilgilenmeye başladım tip olarak ortanın üstü diyebilirim 17 yaşındayım daha ama ne bileyim bu kızı kendime çok yakıştırıyorum kendisi tip olarak benden kat kat altta ama onu bile geçtim.
Zaten normal şartlarda pek umrumda olmaz böyle şeylerden hep uzak birisiyimdir ama ciddi anlamda sevmek istedim.

Vaktini boş seylere harcama. Gelecege yatirim yap. O kizla evlenmeyeceksiniz elbet bir gun ayrilacaksiniz. Sinavlarina calis. Duygusuz bir insan boyle olmaz.

Tipi iyi birisi ve karşısında tipi kötü olduğunu söylüyor buna rağmen sevdiğini belirtiyor yani önem vermiyor allah vergisi tabi fakat bir adım önde olduğu halde bunu yaşamasına katlanamıyor gibi sanki.
Bir insan dış görünüşüyle önde olamaz ki arkadaşın sevgilisi bu durumdan yakınmıyor, sizin dediğiniz ne alaka? Arkadaş zaten olayı 2 kere tipe bağladı, ona anlam veremedim.

Geri
Yukarı