İlk araba E46 olur mu?

Arkadaşlar, bu yaz ailem bana araba alacak benim aklımda E46 kasa BMW var. E46'ların çoğu 250 bin kilometreyi devirmiş oluyor, devirmemiş olanlar ise çok pahalı 120 bin TL'nin bile üstündeler. Sizce 250 bin kilometreyi devirmiş BMW alınır mı? Alırsam ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim ve genel olarak bu sorunlar bana ne kadara mâl olur?

Alınabilir. Eski almanlar masraf çıkartır. Alacaksan aldığın zaman triger zincirini değiştirmeni öneririm. Bakımı yapılmadısa bir de bakımını yaptırırsın kullanırsın.

Eyvallah usta rahatlattın, eski almanlar cidden tank gibi.

Bir de alacağın araba temiz olmasına bak. Özellikle motor yürüyen. Kaportasında ufak tefek masraf olabilir. İçi temiz olmayabilir, onlar halledilir. Esas motor yürüyen aksam önemlidir. Alırken kaliteli bir yerde expertiz yaptırırsın. Tarcanlar gibi. Arabadan az çok anlayan bir büyüğün ya da sen bir test sürüşünde arabayı dinlersin. Herhangi bir ses vb. bir şey var mı gibi gibi. Son olarak da bir motor ustasına arabayı gösterirsin beğenirsen alırsın. Ve YouTube da e 46 alınır mı ya da inceleme videolarına kronik sıkıntıları ne gibi videolar a bakabilirsin.

Bir de alacağın araba temiz olmasına bak. Özellikle motor yürüyen. Kaportasında ufak tefek masraf olabilir. İçi temiz olmayabilir, onlar halledilir. Esas motor yürüyen aksam önemlidir. Alırken kaliteli bir yerde expertiz yaptırırsın. Tarcanlar gibi. Arabadan az çok anlayan bir büyüğün ya da sen bir test sürüşünde arabayı dinlersin. Herhangi bir ses vb. bir şey var mı gibi gibi. Son olarak da bir motor ustasına arabayı gösterirsin beğenirsen alırsın. Ve YouTube da e 46 alınır mı ya da inceleme videolarına kronik sıkıntıları ne gibi videolar a bakabilirsin.
Eyw ustam tanıdığım baya sanayiden usta var alırsam göstericem e46 videosu izledim alınır mı diye daha çok alasım geldi :D

Alınabilir. Eski almanlar masraf çıkartır. Alacaksan aldığın zaman triger zincirini değiştirmeni öneririm. Bakımı yapılmadısa bir de bakımını yaptırırsın kullanırsın.
Aynen. Buna ekleme yapayım, Motor yataklarına ve Vanos'larına baktırmanı öneririm. Vanosta sıkıntı yoksa ve motor yatağında bir sıkıntı yoksa ve sahibi de sürekli bakımlarını yaptırmışsa ve düzgün bakmışssa sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Ancak her ne kadar özenli bakılmışsa bile bazı parçalar yıllar içinde aşınıyor ister istemez. 318i veya 320i almanı önermem. Alacaksan 325i,328i hatta maddi gücün yeterse 330i bile bakmanı öneririm. M54B30 güzel makinadır. Manuel almalısın bence. Otomatikle zevk alamazsın E46'da. Alır almaz eğer daha güzel dursun istiyorsan orijinal E46 M3 CSL jantı bulursan on numara durur araçta. Orjinal CSL jantlarını BMW adına BBS üretmiştir. Hatta orjinal CSL jantının içine baktığında BBS'in yazısını görebilirsin.
CSL jantın fiyatı 9.000-12.000 tl arası diye biliyorum. Çiziksiz ve kaynaksız bulman biraz zor.

Aynen. Buna ekleme yapayım, Motor yataklarına ve Vanos'larına baktırmanı öneririm. Vanosta sıkıntı yoksa ve motor yatağında bir sıkıntı yoksa ve sahibi de sürekli bakımlarını yaptırmışsa ve düzgün bakmışssa sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Ancak her ne kadar özenli bakılmışsa bile bazı parçalar yıllar içinde aşınıyor ister istemez. 318i veya 320i almanı önermem. Alacaksan 325i,328i hatta maddi gücün yeterse 330i bile bakmanı öneririm. M54B30 güzel makinadır. Manuel almalısın bence. Otomatikle zevk alamazsın E46'da. Alır almaz eğer daha güzel dursun istiyorsan orijinal E46 M3 CSL jantı bulursan on numara durur araçta. Orjinal CSL jantlarını BMW adına BBS üretmiştir. Hatta orjinal CSL jantının içine baktığında BBS'in yazısını görebilirsin.
CSL jantın fiyatı 9.000-12.000 tl arası diye biliyorum. Çiziksiz ve kaynaksız bulman biraz zor.
Aklımda dizel yada dediğiniz gibi 325 330 var
Aynen. Buna ekleme yapayım, Motor yataklarına ve Vanos'larına baktırmanı öneririm. Vanosta sıkıntı yoksa ve motor yatağında bir sıkıntı yoksa ve sahibi de sürekli bakımlarını yaptırmışsa ve düzgün bakmışssa sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Ancak her ne kadar özenli bakılmışsa bile bazı parçalar yıllar içinde aşınıyor ister istemez. 318i veya 320i almanı önermem. Alacaksan 325i, 328i hatta maddi gücün yeterse 330i bile bakmanı öneririm. M54B30 güzel makinedır. Manuel almalısın bence. Otomatikle zevk alamazsın E46'da. Alır almaz eğer daha güzel dursun istiyorsan orijinal E46 M3 CSL jantı bulursan on numara durur araçta. Orijinal CSL jantlarını BMW adına BBS üretmiştir. Hatta orijinal CSL jantının içine baktığında BBS'in yazısını görebilirsin.
CSL jantın fiyatı 9.000-12.000 TL arası diye biliyorum. Çiziksiz ve kaynaksız bulman biraz zor.

Csl janti bulmam neredeyse imkansız ve maddi durumdan kasıt bütcem yetmeyebilir, manuel bakıyorum smg şanzıman günümüzde yavaş kalıyor artık.

Geri
Yukarı