İlk bilgisayarın neydi?

İlkini hatırlamıyorum ama hazır PC idi. İkincisi toplamaydı. 2008 yılında bozulan bilgisayarın yerine toplatmıştı babam arkadaşına.

*İntel pentium e5300
*1 Gb 800mhz ram.
*Amd Hd 4650 1 gb 128 bit ekran kartı.
*Gigabyte g31m-esl2
*Markasız PSU'suz kasa.
*300w PSU Everest.

Yaklaşık 2 ay önce hakkı rahmetine kavuştu.

386 ile başladım ben. Yıl 93, yaş 6, işletim sistemi Ms-Dos. Oyunların oyun olduğu dönemler, hey gidi.

Stunts diye bir araba yarışı vardı. Sanırım en sevdiğim oyunumdu. Şu oyunda o zamanın teknolojisiyle direksiyonun kendini toparlaması efektini yapmıştı adamlar. Şimdi sadece Eurotruck gibi oyunlarda var adam akıllı direksiyon efekti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dip Not: x86'ya selam, x64'e devam.

Son düzenleme:
Casper'ın alfaforce model bir bilgisayarıydı babam internet kafede yakaladıktan sonra almıştı. 512 mb ekran kartı 512 mb ram vardı. :D

2007 yılında toplama olarak almıştım.
Asus P5VD2-MX SE (Foxcoon P9657AA-8KS2H)
İntel Pentium D925
Asus X1050
Kingston 1GB (3GB)
320 GB HDD
350W Frisby

Zaman içerisinde bir hdd, bir anakart, birde psu hallettik.Anakart ve psu sağolsun kardeşim halletmişti.. İlk formata gittiğinde yine yıl 2007di, adam bütün hdd ye format atmıştı bütün oyunlarım gitmişti adamı dövesim gelmişti sanki çok değerli bir parçamı kaybetmiş gibiydim.O zamanlar daha 15 yaşındayım Bilişim Teknolojileri bölümüne yeni başlamışım hiç bir şey bilmiyorum oyunları bulmak ve indirmek benim için çok zor şeyler hep eşten dosttan buluyoruz onlarda zar zor veriyorlar cd çizilir bir şey olur diye.
Şu an hala bu bilgisayarı kullanıyorum.Bu aralar PSU, HDD ve r7 250 güncellemesi yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı