İlk defa bira içtim, pişmanım

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar. 18 yaşındayım. Lise son okulda bir tane samimi dostum var. Ne yapsak birlikte yaparız. Kendisi sigara içiyor. Bira falan da içiyor. Kötü alışkanlıkları var yani. Sigara içtiğinde veriyor falan. Arada bir sadece bir tane çekiyorum. Bugün de bira içmeye çağırdı. Ben de gittim. İçmeyecektim normalde. Israr etti bir birkaç yudum aldım. Şu anda çok pişmanım. Ailemden utandım. Aileme söz veriyorum böyle şeyler içmem yapmam diye. Sözü cignemis oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle hissetmen normal ama yani o yaşta hem sigara hem alkol içen bir arkadaştan uzak dur.

Seni de başlatır sigaraya. Hem bütçeye zarar hem sağlığa zarar. Bildiğin yasal uyuşturucu gibi bir şey. Bir defa bağımlı olunca 50-60 yaşlara kadar bile içiyor insanlar.

Sakın içme şu zıkkımı, o arkadaşına da söyle sana vermeye vesaire kalkışmasın. Ömrünü kısaltırsın boş yere.

Sigarada sorun etmeyip birada sorun etmenin sebebi ne ? Benim gözümde sigara içenler bira içenlere göre daha aşağılık tipler.
Sigarayıda sorun ediyorum hocam. Cidden kokusu kadar tadıda kötü.

Öyle hissetmen normal ama yani o yaşta hem sigara hem alkol içen bir arkadaştan uzak dur.

Seni de başlatır sigaraya. Hem bütçeye zarar hem sağlığa zarar. Bildiğin yasal uyuşturucu gibi bir şey. Bir defa bağımlı olunca 50-60 yaşlara kadar bile içiyor insanlar.

Sakın içme şu zıkkımı, o arkadaşına da söyle sana vermeye vesaire kalkışmasın. Ömrünü kısaltırsın boş yere.

Arkadaşlarımı gözden gecirmem lazım hocam.

Sigarayıda sorun ediyorum hocam. Cidden kokusu kadar tadıda kötü.

Arkadaşlarımı gözden gecirmem lazım hocam.
Eğer içmek istemiyorsan kendini ifade etmen lazım, bu konuların şakaya alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Buna rağmen seni zorluyorlarsa o arkadaşlardan pek hayır gelmez, iletişimi kesmen senin yararına olur.

Geri
Yukarı