İlk defa Soulslike tarzı oyun oynayacağım

Bence elden ring'den başlamak çok doğru bir tercih olur çünkü elden ring'de diğer souls oyunlarına göre kaybolmak çok zor haritanın neresine giderseniz gidin bir şeyler var ve diğer souls oyunlarında bossta ölünce çok uzaktan başlıyorsunuz ama elden ring'de direk boss kapısından veya çok yakın bir yerden başlıyorsunuz.

Kesinlikle şans vermeniz gereken bir oyun. Karakteri güçlendirdikten sonra boss savaşlarına girerseniz oyun aslında çok da zor değil. Başlarda sürekli küçük yaratıkları kesip seviye atlamanız ve silahı geliştirmeniz gerekiyor. Bununla ilgili rehberleri inceleyebilirsiniz. Oyunun mekaniğini çözdükten sonra aşırı keyifli hale geliyor. Ben de souls oyunlarını pek sevmem ama Elden Ring son yıllarda oynadığım en iyi oyunlardan biridir.

İlk defa oynayacaksanız Elden Ring'den başlamayın. Dark Souls Remastered'dan başlayıp tüm oyunları sömürerek alışmalısınız. Hayat sömüren bir tecrübe olabilir.

Neden ki hocam elden ring bence dark souls remastered'den daha kolay bir oyun.

Önce oyun yapısını öğrenip sonrasında benzer bir yapının devasa açık dünyasına kendisini bırakması daha uygun diye düşünüyorum. Elden Ring çok büyük bir oyun diğer Souls oyunlarına göre.

Elden ring zor bir oyun değil aksine en kolay souls oyunu kendisi, bakmayın buradaki yorumlara. Açık dünya olduğu için sıkılmadan karakter kasmak çok kolay ayrıca summonlar var ve işi hile derecesinde kolaylaştırıyorlar.

Elden Ring oynamayı düşünüyorum. Sıkılır mıyım? Zor oyunlar ile aram pek olmadı oyunlara kafa yormayı pek sevmem.

Sevmiyorum diyenler genelde parası olmadığı icin alıp oynamamis tipler bir de zor falanda değil zor diyenlerin hayattaki tek basarilari DS bitirmek olduğu icin abarttikca abartıyorlar normal bir oyuncunun rahatlıkla bitirebilicegi oyunlar bunlar elden ringde güzel oyun sıkılıcağin yerler olacaktir ama yine de günün sonunda oyun sana yeni bir şey verip seni kendine bağlıyacaktır tam fiyattan almis biri olarak 600TL'ye değer oyunlarla alakası olmayan ama alakası varmis gibi gözükmeye calisan arkadaslari dinleme oyna gitsin.

Zorluktan değil zorluğa alışılır. Fakat sürekli aynı şeyi yapmaktan sıkılan biriyseniz hoşunuza gitmez. Genelde bir bossu tek seferde geçmek mümkün olmuyor. Özellikle türe hakim olmayanlar için.

Çabuk sıkılan ve kafa yormak istemeyen biriyseniz Dark Souls 3 ten başlamak daha iyi olur. Yön bulması daha kolay, daha modern ve serinin boss savaşları en zevkli oyunu. Ne ikinci oyun kadar adaletsiz hissediyor, ne ilk oyun kadar ham. Seri hoşunuza giderse ilk oyunu oynayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı