İlk fitnees günü ne yapmalıyım?

Makaleler
2
Bugün spora yazıldım belediye de. Az kişi varmış hoca da varmış ilgileneceklerini söylediler. 184 boyum var tahmini 96 97 kiloyum. Kondisyonum da zayıf. Vücudum ham. Orada rezil olur muyum hemen yorulursam? Hocaya neler sormalı ve kendim ile ilgili nasıl bilgi vermeliyim?

Bugün spora yazıldım belediye de. Az kişi varmış hoca da varmış ilgileneceklerini söylediler. 184 boyum var tahmini 96 97 kiloyum. Kondisyonum da zayıf. Vücudum ham. Orada rezil olur muyum hemen yorulursam? Hocaya neler sormalı ve kendim ile ilgili nasıl bilgi vermeliyim?

Ben 1 ci gün bir garip gelmişti ortam2 ci gün direk alışmıştım zaten ilk 2 hafta hamı atıyorsun. İnternetten araştır merak etiklerini hocalarada sorabilirsin. Bir de kim ne derse desin cok takma genetiğin kotü sende bu disiplin yok derlerse cok takma daha da cok disiplen cünkü motivasyonun düştükce gitmek istemiyorsun tavsiyem cok takma.

Ben 1 ci gün bir garip gelmişti ortam2 ci gün direk alışmıştım zaten ilk 2 hafta hamı atıyorsun. İnternetten araştır merak etiklerini hocalarada sorabilirsin. Bir de kim ne derse desin cok takma genetiğin kotü sende bu disiplin yok derlerse cok takma daha da cok disiplen cünkü motivasyonun düştükce gitmek istemiyorsun tavsiyem cok takma.
Hocam biraz gerginim açıkçası şekilsiz zaten vücudum orada rezil olmak da istemiyorum. Zaten çabuk etkilenen biriyim bu hareketi filan yapamıyorsun derlerse iyice moral gider. Bazı hareketlere zorlarlar mı mesela ben şu an şınav çekemiyorum

Hocam biraz gerginim açıkçası şekilsiz zaten vücudum orada rezil olmak da istemiyorum. Zaten çabuk etkilenen biriyim bu hareketi filan yapamıyorsun derlerse iyice moral gider. Bazı hareketlere zorlarlar mı mesela ben şu an şınav çekemiyorum.

Zaman la olacak bu olay disiplin işi motivasyonun biti anda disiplinli olmaya devam edersen başarırsın motivasyon gecici. Ben ilk başladğgımda 2.5 kilo dumbullerla calışıyordum şu an 20 kiloyla yani zamanla her şey kas zihin bağlantısınıda kurunca cok daha hızlı gelişmeye başlarsınız bir de cips kola gibi şeylerden uzak durun. Bir de biri olmaz dediği zaman bence daha co hırlanman gerek bu iş 3 aylık bir iş değil söyleyeyim.

İlk baş çekinmen normaldir. Herkes bu durumu yaşıyor. Spor, hayata bakış açını değiştirir. Başlaman önemli. Özgüvenin yerine gelecektir kısa sürede.

İlk birkaç gün uzun süre ağır çalışmadığın için sanki sakatlanmışsın gibi hissedersin. Bacağın tutmaz ellerin tir tir titrer. Zamanla vücudun alışır sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı