İlk iftara çok az kaldı

Merhaba arkadaşlar.
Nasılsınız? İlk iftara tüm Türkiye'de 1.5 saatten az kaldı. Hatta bazıları yarım saate açacak. Nasıl geçti ilk gününüz? Şahsen ben beden dersinde futbol oynama rağmen neredeyse hiç acıkmadım ve susamadım.

Tabii ki eski Ramazanlar gibi değil ama :(.

Allah tutan herkesin orucunu kabul etsin.
Önden aparatif bir şeyler alayım da ezan okununca birden yük binmemiş olur :D

WhatsApp Image 2023-03-23 at 19.19.01.jpeg

İstanbul'da iftara çok az kaldı.

Merhaba arkadaşlar.
Nasılsınız? İlk iftara tüm Türkiye'de 1.5 saatten az kaldı. Hatta bazıları yarım saate açacak. Nasıl geçti ilk gününüz? Şahsen ben beden dersinde futbol oynama rağmen neredeyse hiç acıkmadım ve susamadım.

Tabii ki eski Ramazanlar gibi değil ama :(.

Allah tutan herkesin orucunu kabul etsin.
Açlıktan kafayı yemek üzereyim :(. Oruç işi bana göre değil galiba. Bunun bir adım ötesi ölüm bence (kendimi çok dayanıksız buluyorum bu konuda).

Tutmayın hocam en sağlıklısı. Ben nedense bu tür ciddi rahatsızlıkları olup beslenmesi gerekirken veya susuz kalmaması gerekirken oruç tutanların cidden zeka eksikliği olduğunu düşünüyorum. Tanrınız bence bu derece hasta olup oruç tutanlara daha fazla günah yazıyordur zeka eksikliğinden dolayı. Ya dedem gelmiş 72 yaşına adam af edersiniz ama hastalıklardan vs. içine göçmüş namazı bile ayakta kılamıyor doktor oruç tutma ölüp gideceksin diyor ama yok adam illa tutacak. Bilemiyorum ama nedense ben bu adamın düşünmediği için daha fazla günah aldığını düşünüyorum.
Tanrı dedenize akıl fikir versin, geçmiş olsun.
Hocalarım da öyle, matematik hocamız hasta, adamcağız dersi zar zor anlatıyorken oruç tutuyor.
Yemekhane tamamen boştu, kendi dinini bile yaşayamayan insanlar oruç tutuyor.
Şahsen Müslüman değilim fakat Ramazan ayındaki ortam hoşuma gidiyor. Sadece dinin değil, kültürümüzün de bir parçası oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı